تدریس آسان برای دانش آموزان با پاورپوینت ریاضی

5/5 - (2 امتیاز)

یکی از روش‌ های بسیار کاربردی برای تدریس درس ریاضی استفاده از پاورپوینت ریاضی است که پای تکنولوژی را به تدریس نوین باز می‌کند.

اگر معلم هستید و می‌خواهید دانش آموزانتان ریاضی را با شیوه‌ای جدید‌تر یاد بگیرند در این مقاله کوتاه با ما همراه باشید. چون می‌خواهیم شما را با چند و چون استفاده از پاورپوینت در تدریس ریاضی آشناتر کنیم.

آموزش استفاده از پاورپوینت ریاضی

ریاضی برای دانش آموزان درس سنگینی است. این موضوع، مسئولیتی دو چندان روی دوش معلم‌ها می‌گذارد. چون هم باید از پس تدریس موفق آن بربیایند و هم نتیجه این تلاش را در نمره بچه‌ها ببینند. پاورپوینت ریاضی می‌تواند هر دو طرف این ماجرا را راضی کند.

چون هم به اندازه کافی جذاب است و می‌تواند توجه دانش آموزان را به سمت خود جلب کند و هم دست معلم را برای تدریس متفاوت ریاضی باز می‌گذارد.

کاربرد پاورپوینت ریاضی در تدریس

پاورپوینت، ابزار قدرتمندی برای ایجاد ارتباط بین مفاهیم مختلف است. شما به راحتی می‌توانید از امکانات این ابزار برای دگرگون کردن روند آموزش ریاضی استفاده کنید. در ادامه، دو کاربرد بسیار مهم پاورپوینت ریاضی در تدریس را با هم بررسی می‌کنیم.

تدریس منسجم ریاضی با پاورپوینت

تدریس منسجم ریاضی با پاورپوینت

با استفاده از پاورپوینت ریاضی، می‌توانید مفاهیم پیچیده ریاضی را به شکلی ساده، قابل فهم و منسجم به دانش‌آموزان توضیح دهید؛ به ویژه اگر پاورها توسط معلم‌های با تجربه طراحی شده باشد کار شما بسیار راحت‌تر می‌شود.

از این گذشته، پاورپوینت به شما اجازه می‌دهد تا از تصاویر، نمودارها جدول‌ها، ویدیوها و صدا برای توضیح مفاهیم استفاده کنید.

این ابزار، توانایی توضیح مفاهیم ریاضی به شکلی بصری و جذاب را در اختیارتان می‌گذارد. همین موضوع باعث می‌شود تا دانش‌آموزان چیزهایی که یاد گرفتند را به این راحتی‌ها فراموش نکنند.

جلوگیری از اتلاف وقت

هنگام تدریس با پاورپوینت ریاضی نیازی نیست که تک‌تک شکل‌ها را روی تخته رسم کنید یا فرمول‌ها را بنویسید. فقط کافی است اسلایدها را پس و پیش کرده و یکراست سر اصل مطلب یعنی توضیح ریاضی به دانش آموزان بروید. این موضوع می‌تواند به اندازه قابل توجهی در وقت شما صرفه‌جویی کرده و راندمان کلاس را بالاتر ببرد.

روش تدریس ریاضی با پاورپوینت

تدریس با پاورپوینت ریاضی، کار جذابی است. چون با استفاده از آن، دست شما برای ارائه جالب و خلاقانه مفاهیم، بسیار باز است. در ادامه، چند ایده برای تدریس با پاورپوینت به شما پیشنهاد می‌دهیم.

  • از تصاویر و نمودارهای گرافیکی برای جذاب‌تر شدن پاورپوینت استفاده کنید
  • پاورپوینت‌ها را تعاملی کنید؛ مثلا ساخت اسلایدهایی با قابلیت کلیک روی اجزای مختلف آن که باعث ترغیب دانش‌ آموزان به یادگیری ریاضی می‌‌شود
  • کلیپ‌های آموزشی را در آن بگنجانید؛ مثلا از فیلم‌های حل مسئله‌های ریاضی به روش‌های مختلف استفاده کنید
  • از بازی‌های آموزشی با محوریت ریاضی در پاورپوینت بهره بگیرید
  • از مثال‌های واقعی در پاورپوینت استفاده کنید؛ مثلا مثال‌هایی از کاربرد ریاضی در زندگی روزمره بزنید
  • و …

دانلود پاورپوینت ریاضی آماده

طراحی و ساخت پاورپوینت آن هم به شکلی حرفه‌ای که بتواند توجه دانش آموزان را به ریاضی و یادگیری مفاهیم آن جذب کند، کاری بسیار وقت‌گیر است و انرژی زیادی را می‌طلبد. به جای این کار می‌توانید به سراغ دانلود پاورپوینت ریاضی بروید.

در این زمینه پیشنهاد ما به شما استفاده از پاورپوینت ریاضی آماده در سایت «من درس دارم» است. این پاورپوینت‌های ریاضی در همه پایه‌ها و به تفکیک فصل‌ها به دست معلم‌های با تجربه آماده شده‌اند و می‌توانند تمام چیزی که در این زمینه به آن نیاز دارید را فراهم کنند. همین امروز برای انتخاب این شیوه نوین تدریس، دست به کار شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نویسنده

حسین صادقی

مدیر ارشد بخش محتوای لیسته