40 ایده طراحی اتاق نوزاد دختر و پسر [جذاب] در سال 2023

5/5 - (1 امتیاز)

طراحی اتاق نوزاد جذاب و ایده آل، خلاقیتی است که پدر و مادرهای خوش ذوق به فکر آن هستند. قرار گرفتن کودک در یک اتاق زیبا و سرگرم کننده، باعث جلب توجه و آرام شدن آن خواهد شد.

بی شک طراجی و دیزاین یک اتاق نوزاد جذاب، نیازمند برنامه ریزی، تهیه لوازم و اشیا و پیاده سازی دقیق و منظم است تا همه چیز به خوبی پیش برود. صرف نظر از اینکه وجود یک اتاق شیک و فانتزی برای یک کودک تازه متولد شده شاید اهمیتی نداشته باشد، می تواند برای شما که مدام در این اتاق رفت و آمد دارید، یا مهمانانی که به این اتاق خواهند آمد، بااهمیت باشد.

حتی با قرار دادن چند نور مخفی و عروسک و اسباب بازی، می توانید یک اتاق کودک زیبا و البته ارزان قیمت را طراحی و پیاده سازی کنید. هارمونی بین اجزا مانند کمد و تخت نوزاد، فرش یا موکت های رنگارنگ، چراغ آویز سقف ، مجسمه هایی به شکل شخصیت های کارتونی و عروسک های آویز از سقف می تواند یک اتاق زیبا را به وجود بیاورد.

بهتر است طراحی دیوار اتاق نوزاد را با رنگ آمیزی یا چسباندن پوستر و کاغذ دیواری پیش ببرید. همچنین با قرار دادن شلف روی دیوار می توانید عروسک، اکشن فیگور یا قاب عکس ها را روی آن قرار دهید تا جلوه زیبایی به دیوارها ببخشید.

طراحی اتاق نوزاد دختر

دختر بچه ها گویی از دوران جنینی به رنگ صورتی علاقه مند هستند ! پیشنهاد می شود از یک ترکیب رنگ صورتی یا سفید شیری در طراحی اتاق نوزاد دختر استفاده کنید. استفاده از عروسک های متنوع مانند خرس ، خرگوش یا بره می تواند حس خوبی در کودک شما ایجاد کند. با استفاده از همین لوازم ساده می توانید یک اتاق لاکچری و دلنشین را برای کودک خود فراهم کنید.

طراحی اتاق نوزاد پسر

بسیاری از اشیاء و لوازمی که در طراحی اتاق نوزاد دختر به کار می رود، در اتاق کودکان پسر نیز قابل استفاده است. برای ایجاد تفاوت ، می توانید از ست های رنگی زرد یا سبز یا حتی آبی در طراحی اتاق بهره ببرید. اصلا به سراغ رنگ بندی های جیغ مانند قرمز یا رنگ های خسته کننده خاکستری یا مشکی نروید، زیرا می تواند باعث ایجاد یک حس ناراحتی در فرزند دلبند شما شود.

در بخشی از اتاق می توانید گهواره کودک را قرار دهید و پیشنهاد می کنیم تا حدالامکان رنگ آن را با محیط ست کنید. رنگ های شاد مانند سفید و صورتی یک گزینه عالی به شمار می روند.

قرار گیری صحیح اجزا

همچنین می توانید گوشه اتاق یا محلی که به درب نزدیک است را برای قرار دادن کالسکه بچه اختصاص دهید، زیرا کالسکه مدام از اتاق بیرون می رود و بهتر است جایی باشد که علاوه بر دسترسی راحت، باعث برهم ریختگی طراحی اتاق کودک دلبند شما نشود.

 

طراحی اتاق نوزاد دختر طراحی اتاق نوزاد دختر طراحی اتاق نوزاد دختر طراحی اتاق نوزاد دختر طراحی اتاق نوزاد دختر طراحی اتاق نوزاد دختر طراحی اتاق نوزاد پسر طراحی اتاق نوزاد پسر طراحی اتاق نوزاد پسر طراحی اتاق نوزاد پسر طراحی اتاق نوزاد پسر طراحی اتاق نوزاد پسر طراحی اتاق نوزاد پسر طراحی اتاق نوزاد پسر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نویسنده

حسین صادقی

مدیر ارشد بخش محتوای لیسته