راهنمای خرید شیردوش برقی

خرید 49 مدل گلدان بتنی [مدرن و فانتزی] در اندازه های بزرگ و کوچک با قیمت ارزان

5/5 - (1 امتیاز)

از گلدان بتنی یا گلدان صخره‌ای بیشتر برای دکوراسیون استفاده می شود، و به دلیل جلوه های زیبا و منحصر به فرد، از آن به طور گسترده ای در خانه ها استفاده می شود. در شهر نیز گلدان های بتنی را می بینیم. این گلدان علاوه بر زیبایی و استحکام، دارای کاستی هایی نیز هست. در این مقاله به برخی از این کاستی ها و راه حل های آن ها اشاره می کنیم.

گلدان بتنی چیست ؟ چه ویژگی هایی دارد ؟

گلدان بتنی یکی از زیباترین تزئینات در خانه است، که انواع مختلفی دارد. گلدان بتنی یکی از انواع گلدان هایی است که می تواند در شهر، خیابان ها و خانه ها مورد استفاده قرار گیرد. این گلدان، به گلدان صخره ای نیز معروف است. بتن دارای ویژگی است که پس از خشک شدن، سخت و محکم می شود. به همین دلیل است که گلدان بتنی، بسیار مستحکم و بادوام است. حتی در سطوح شیب دار نیز می توان از این گلدان ها به راحتی استفاده کرد. البته گلدان های بتونی کاستی هایی نیز دارند، فقط با دانستن آن ها می توان انتخاب های بهتر و مناسب تری داشت.

گلدان بتنی کوچک

مشکلات رایج گلدان های بتنی چیست ؟

دو مشکل رایج گلدان های بتنی، نشتی دادن و آسیب دیدن در برابر هوای سرد در درجه پایین است که برای هر دو راه حل هایی وجود دارد.

نشتی دادن: این گلدان ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند، اما پس از آبیاری گیاهان، آهک گلدان ها باعث افزایش PH خاک می شود. این نوع قلیایی شدن خاک، برای گیاهان ضرر دارد.

راه حل: اما یک راه حل برای این مشکل وجود دارد. قبل از کاشتن گیاه درگلدان بتنی، می توانید گلدان را در زیر باران در فضای باز یا قرار دهید یا گلدان را پر از آب کنید، تا آهک از بدنه ی گلدان خارج شود. این کار نشت های بعدی را کاهش می دهد و بنابراین از افزایش PH جلوگیری می کند.

راه حل دیگری برای حل این مشکل وجود دارد. می توانید هنگام آبیاری گیاهان گلدان، مقداری سولفور به آب اضافه کنید. به این ترتیب، این اثر باعث افزایش اسیدیته و در نتیجه کاهش PH خاک می شود.

آسیب در برابر هوای سرد: گلدان صخره ای در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت خوبی ندارند. این گلدان حساس به سرما است و آسیب می بیند؛ دلیل آن این است که رطوبت موجود در گلدان یخ می زند، که در نهایت باعث انبساط گلدان می شود. در نتیجه، گلدان می شکند و دیگر قابل استفاده نیست.

راه حل: اگر گیاهی که در گلدان می کارید شاخه و برگ زیادی دارد، و روی گلدان پوشانده می شود، در واقع به نوعی سایبان تبدیل شده است و گرما ایجاد می کند. به همین ترتیب، سرما به گلدان نفوذ نمی کند و در نتیجه گلدان نمی شکند. راه حل دیگر، قرار دادن گلدان در خاک است. این کار را طوری انجام دهید که فقط لبه های گلدان در معرض هوا قرار بگیرند.

گلدان بتنی ارزان

گلدان بتنی چه نقشی در زیبایی دکوراسیون دارد ؟

خطوط و منحنی های موجود در گلدان بتنی جلوه زیبایی دارند. بنابراین، این گلدان ها کاربرد زیادی در دکوراسیون دارد. وسایل دیگر را می توان در کنار این گلدان ها قرار داد تا محیط زیبایی ایجاد شود.

این گلدان ها لوکس به نظر می رسند، به همین دلیل مردم تمایل به خرید آن ها دارند. گلدان بتنی، خود را با محیط سازگار می کند. استحکام زیاد آن باعث می شود که ریشه گیاهان همیشه از تغییرات شدید در امان باشند.

این نوع گلدان کاستی هایی دارد، اما مزایا و زیبایی منحصر به فرد آن، باعث می شود تا مردم همچنان از آن در دکوراسیون منزل استفاده کنند.

برای افرادی که می خواهند پس انداز و صرفه جویی کنند، خرید گلدان های دست دوم از دیوار یا شیپور نیز می تواند یک راه حل خوب و اقتصادی باشد.

مارک های خوب و باکیفیت گلدان بتنی عبارتند از: هیپو، مازو، دیاکو، هوم سی و استودیو اشل، که محصولات با کیفیت و بادوام را تولید می کنند.

انواع گلدان بتنی و صخره ای به همراه عکس در اندازه های گوناگون، با طرح ها و مدل های متنوع، جدید و سبک برای استفاده در کوراسیون، در لیست زیر موجود است. بر اساس سلیقه و بودجه ی مورد نظر، می توانید بهترین و زیباترین گلدان را از بین گزینه های زیر انتخاب کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید