لیسته

خرید 48 مدل بهترین کمربند بدنسازی چرم و [حرفه ای] با قیمت ارزان

کمربند بدنسازی یکی از مهمترین ملزومات این رشته ورزشی برای جلوگیری از آسیب دیدن بدن است که هر ورزشکاری برای مراقب و حفظ سلامتی خود در تمرینات به آن نیاز دارد. پیشنهاد می کنیم برخی نکات ساده و کاربردی را در رابطه با خرید این کمربندها به خاطر داشته باشید.

کمربند بدنسازی چیست ؟ چه وظیفه ای دارد ؟

در گذشته کمربند بدنسازی فقط برای مسابقات المپیک و مسابقات وزنه برداری استفاده می شد. اما امروزه حتی افرادی که لیفت های تفریحی می کنند و همچنین وزنه برداران، از کمربند بدنسازی استفاده می کنند. وظیفه ی کمربند بدنسازی، این است که جلوی آسیب دیدن کمر را می گیرد و از کمر مراقبت می کند. اما کمربند بدنسازی فقط این وظیفه را ندارد.

این نوع کمربند با فشار و نیرویی که به شکم و قفسه سینه وارد می کند باعث می شود ورزشکار نفس خود را برای بلند کردن وزنه حبس کند و در حین بلند کردن وزنه، به آرامی بازدم کند. در نتیجه ورزشکار هنگام بلند کردن وزنه، به آرامی نفس می کشد. بنابراین وظیفه اصلی کمربند بدنسازی، هنگام انجام تمرینات بدنسازی، این است که فشار بر روی شکم، برای تنفس گیری را افزایش می دهد.

کمربند بدنسازی چرم

عرض این کمربندها به شدت بر عملکرد آن تأثیر می گذارد. معمولاً یک کمربند بدنسازی خوب، باید بین 3 تا 4 اینچ عرض داشته باشد. اگر کمربند باریکتر از این سایز باشد، وظایف اصلی یک کمربند ورزشی را به خوبی انجام نمی دهد و اگر پهن تر از سایز استاندارد باشد، ممکن است دنده ها و سینه پوشانده شود، که این مدل، از حرکات بدنسازی مناسب جلوگیری می کند. جنس این کمربند ها چرمی است، باید محکم باشد و مقاومت بالایی داشته باشد.

کمربند بدنسازی چه عملکردی دارد ؟

به طور کلی کمربند بدنسازی دو عملکرد مهم دارد:

اول، هنگام بلند کردن وزنه های سنگین، به کاهش خطر آسیب مفاصل کمک می کند. دوم، این نوع کمربند قطعا به شما کمک می کند تا عملکرد ورزشی خود را، با کمک به تنفس صحیح در حین ورزش، افزایش دهید.

نکته ای که هنگام پوشیدن کمربند بدنسازی باید در نظر بگیرید، این است که باید آن را به درستی روی کمر خود ببندید، فقط دقت کنید که بیش از اندازه محکم نباشد، زیرا عضلات شکم بیش از اندازه منقبض می شود، در نتیجه به راحتی نمی توانید نفس بکشید. در واقع، شما باید کمربند خود را به اندازه کافی و استاندارد سفت کنید.

نکات مهم و ضروری هنگام خرید کمربند بدنسازی

عرض کمربند کمک به ثبات شما می کند. بیشتر کمربند های خوب 10 تا 15 سانتی متر عرض دارند. بهتر است هنگام خرید به این نکته توجه کاقی داشته باشید.

برای بستن کمربند یا باید از چسب استفاده کنید یا قلاب، که برای استفاده از قلاب، باید چند سوراخ روی کمربندتان باشد. شما بباید کمربندی پیدا کنید که قابلیت تنظیم داشته باشد، تا در حین تمرین و بدنسازی بتوانید سایز کمربند را تنظیم کنید.

دوام – این ویژگی شامل مواردی می شود که عبارتند از: ضخامت مواد بکار رفته، استقامت بست و مدت زمان استفاده از کمربند. اکثر این کمربند ها دارای گارانتی طولانی مدت و برخی حتی دارای گارانتی مادام العمر هستند.

اگر می خواهید کمربند وزنه برداری خود را به دوستی بدهید که می خواهد ورزش کند، ما کاملاً درک می کنیم. اما قبل از این کار، مطمئن شوید که کمربند به اندازه کافی با نیازهای دوستتان مطابقت دارد.

خرید کمربند ورزشی چرم

بیشتر کمربند ها از چرم ساخته شده اند، زیرا چرم، بهترین ماده خام برای بدنه اصلی کمربند بدنسازی است. هنگام خرید باید به نوع بست ها هم توجه کرد.

این کمربند های چرمی 10 سانتی متری یا 15 سانتی متری، برای حمایت از قسمت پایین کمر وجود دارند. این قسمت اصلی کمر است که شما به آن تکیه می دهید و کمربند باید از آن قسمت، برای جلوگیری از آسیب های کمر و ستون فقرات، پشتیبانی کند.

بسیاری از این کمربند ها دارای آستر جیر یا مقدار مشخصی فوم در طرفین هستند، که از ورود کمربند به داخل گوشت و آسیب به پوست شما جلوگیری می کند. بسیاری از ما ددلیفت یا لیفت مرده را بدون لباس انجام می دهیم، بنابراین راحتی کمربند، باعث می شود کمربند با پوست شما اصطکاک کمی داشته باشد. در اصل کمربند باید محکم و راحت باشد.

در لیست زیر انواع کمربند بدنسازی حرفه ای از جنس چرم گاوی و چرم مصنوعی وجود دارد. برحسب نیاز و ابعاد می توانید از میان پرفروش ترین گزینه های زیر، بهترین مدل کمربند فیتنس را بررسی ، انتخاب و خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.