لیسته

خرید 33 مدل بهترین کمانچه حرفه ای و [اصیل] ایرانی با قیمت ارزان و کیفیت مناسب

کمانچه یکی از آلات و سازهای بسیار خوب موسیقی است، که بسیاری از مردم به کمک آن می توانند نواهای زیبا و دلنشین ساخته و پخش کنند. این ساز یکی از سازهای ملی ایران محسوب می شود که سابقه طولانی نیز دارد. خرید این ساز نیز مانند سایر ابزارها به نکاتی نیاز دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

کمانچه چیست؟ چه کاربردی دارد ؟

کمانچه به عنوان یکی از آلات مهم موسیقی شناخته می شود، که بسیاری از مردم به کمک آن قادر هستند تا موسیقی هایی زیبا بنوازند. یکی از مهمترین نکات هنگام تهیه کمانچه، این است که خرید یکی از این آلات موسیقی، باید حتما توسط نوازنده انجام شود زیرا بدون شک در این زمینه تخصص کافی را دارد. همچنین شخص نوازنده، باید با ساز مورد نظر احساس راحتی کند و به طور کلی انتخاب مناسب ترین گزینه، زیر نظر اساتید باید انجام شود. در این مقاله میخواهیم نکات مهم خرید کمانچه ایده آل را مرور کنیم.

در خرید کمانچه چه مواردی را رعایت کنیم ؟

امروزه این ساز توسط سازندگان، در اشکال و مدل های گوناگون، ساخته و در بازار وجود دارد، بنابراین انتخاب مناسب ترین ساز، برای شخص کمی دشوار است. مواردی که هنگام خرید این ساز باید در نظر گرفت عبارتند از:

نکته مهمی که هنگام خرید کمانچه باید به آن توجه شود، جنس بدنه محصول است، که معمولاً از چوب ساخته می شود. جنس بدنه ساز ها از چوب توت یا گردو ساخته شده می شود که، بهترین آنها چوب توت است، زیرا به دلیل کیفیت مناسب می تواند صدای بهتری تولید کند. توجه داشته باشید که سن چوب و خشکی آن تأثیر بسزایی در صدای ساز دارد.

کیفیت ساخت محصول

نکته دیگری که در خرید این ساز باید به آن توجه کرد، میزان کیفیت ساخت محصول است. ظاهر کمانچه مورد نظر، باید به خوبی طراحی شده باشد و اشکالات کمی داشته باشد. توجه داشته باشید، هنگام خرید کمانچه، مارک خاصی مد نظر نداشته باشید به دنبال سازی باشید که نیاز شما را برآورده سازد و با آن راحت باشید.

امروزه سازندگان، این ساز را به صورت ترکه ای و یک تکه میسازند. کمانچه باید ظاهر و تراشکاری خوبی داشته باشد و چسب و اتصالات اضافی در آن پیدا نباشد.

نکات مهم و ضروری در خرید کمانچه

جنس سیم های ساز، یکی از موارد مهم، در ایجاد صدای کمانچه به حساب می آید. در گذشته این سازها با 3 سیم طراحی می شدند اما اکنون با کمک 4 سیم ساخته می شوند و در هر صورت، رشته های به کار رفته در آنها باید کیفیت خوبی داشته باشد. جنس پوست ساز، نکته دیگری است که باید در هنگام خرید کمانچه به آن دقت شود. جنس پوست کمانچه، از جنس روده بز و یا گوسفند است.

نکته مهم که در هنگام خرید این ساز باید به آن دقت کرد، میزان کیفیت دسته ساز است. دسته ساز ها از جنس چوب گردو یا آبنوس است ولی بهتر است از چوب گردو باشد. باید وزن مناسبی داشته باشد. به طور کلی دست ساز مانند یک لوله است که با چوب پر شده است.

مدل های کاسه بسته، صدای تو دماغی دارد ولی کمانچه های پشت باز (کمانچه لری)،صدای باز و صافی دارند.

کاسه‌ی طنینی، پوست، دسته ، خرک ، سرپنجه ، گوشی ها ، شیطانک ، سیم گیر و پایه اجزای تشکیل دهنده این ساز هستند که در هنگام خرید بهتر است از سلامت کامل هر یک مطمئن شوید.

امروزه، این ساز در انواع مختلفی در بازار موجود است که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند. در لیست زیر مدل های مختلفی از این ساز از سازندگان مختلف وجود دارد. بسته به نیاز خود، می توانید از بین گزینه های زیر، بهترین نوع کمانچه را انتخاب و تهیه نمایید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.