لیسته

خرید 45 مدل بهترین چوب ماهیگیری و لنسر حرفه ای [پرفروش] و ارزان قیمت

ماهیگیری یکی از تفریحات هیجان انگیز و سرگرم کننده ای است، که علاقه مندان زیادی دارد. بنابراین، می توان با خرید یک چوب ماهیگیری، این کار را انجام داد. اما هنگام خرید چوب های ماهیگیری، توجه به برخی نکات ضروری است. زیرا این چوب ها، در انواع گوناگونی ساخته می شوند و عملکرد های متفاوتی دارند.

چرا به یک چوب ماهیگیری خوب نیاز داریم ؟

چوب های ماهیگیری، در بین مردم به نام لنسر ماهیگیری یا لنس نیز شناخته می شوند، از جمله ابزارها و وسایلی هستند، که می توانند برای ایجاد یک تفریح ​​سالم، استفاده شوند. با این حال، این دستگاه، متفاوت از لانسر است. زیرا lancer در انگلیسی، معنی نیزه دار را دارد، و با ماهیگیری و لوازم جانبی آن مرتبط نیست. البته در ماهیگیری، اصطلاحی به نام لانسه یا لانسه ‌کشی وجود دارد! که معنی آن پروانه است. این دستگاه، یک استوانه فلزی است، که به قلاب متصل است و می توانید در مواقعی که می خواهید قزل آلا بگیرید، مورد استفاده قرار دهید.

انواع دسته بندی چوب ماهی گیری

چوب های ماهی گیری از زوایای مختلف، قابل بررسی و دسته بندی است.

شکل چوب: چوب ها به شکل هایگوناگونی وجود دارند، مثل چوب ماهیگیری تلسکوپی، یک‌ تکه و چند تکه. حمل مدل های یک تکه آسان نیست، زیرا بلند و طولانی است و فقط برای افرادی مناسب است، که نزدیک به محل صید ماهی هستند.
چوب چند تکه نیز، از قطعات قابل جدا شدن ساخته شده است. روش اتصال آن نیز، به صورت پیچی یا اتصال نر و مادگی است. محکم و مقاوم بودن چوب ها، از مزایای مهمی به شمار می آید. این مورد آنقدر مهم است، که این چوب ها در دریا نیز، قابل استفاده هستند.

علت نام گذاری چوب های تلسکوپی، به دلیل باز و بسته شدن تلسکوپی آن ها است. وزن سبک این مدل، یکی از مزیت های مهم این محصول است. به دلیل سبکی، در ماهیگیری اسپینینگ یا لانسه‌ کشی رودخانه ‌ای، مورد استفاده قرار میگیرد. چون این چوب ها به صورت تلسکوپی بسته می شوند، فضای کم تری می گیرند.

کلیپی از ماهیگیری با چوب ماهگیری

 

منظور از اکشن چوب ماهیگیری چیست ؟

منظور از اکشن چوب، بررسی انعطاف پذیری چوب است. یعنی باید دید، چوب در برابر خم شدن، چقدر محکم و مقاوم است. سرعت بازگشت به حالت قبلی نیز، مهم است. چوب اکشن می تواند کند، متوسط، تند و یا ترکیبی از همه ی این ها باشد. اکشن چوب، به این دلیل اهمیت دارد، که اگر ماهی به قلاب گیر کند، چوب تا چه حد مقاوم و انعطاف پذیر است.

اکشن را با حروف LB میشناسند. و به این صورت محاسبه می شود، حاصل ‌ضرب رقم LB در عدد 435، که هرچه این مقدار کمتر باشد، کشش و حالت ارتجاعی سر چوب، بیشتر می شود. یعنی یک سر چوبی با اکشن 500، خاصیت کشش کمتری، نسبت به سایر چوب ها با اکشن 100 دارد. اکشن ها به چهار دسته طبقه بندی می شوند، که عبارتند از:
اکشن سبک، عددی بین صفر تا 50 است.
اکشن نیمه سنگین، بین 50 تا 250 است.
اکشن سنگین، بین 250 تا 400 است.
اکشن ‌های فوق سنگین، عددی بالای 400 است.

انواع چوب ماهیگیری کدام است ؟

نوع ماهی و روش ماهیگیری: انواع چوب های ماهی گیری، بر اساس نوع ماهی و شیوه ی ماهی گیری، در مدل های مختلف عبارتند از:

چوب اسپینینگ – چوب کاسی – چوب ماهیگیری پشه – چوب اسپین کستینگ و بیت کستینگ – چوب ‌های ترولینگ –  چوب‌ های مخصوص ماهیگیری دریایی – چوب ‌های مخصوص ماهیگیری ساحلی – چوب‌ های مخصوص ماهیگیری در یخ – چوب‌ های تنکارا

انواع چوب ماهی گیری جدید و حرفه ای، در مدل های گوناگون، مناسب برای ماهی گیری در دریا و رودخانه در لیست زیر موجود است. براساس سلیقه و نیاز خود، می توانید بهترین مدل را از میان پرفروش ترین گزینه های زیر، خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.