لیسته

خرید 49 مدل بهترین پستانک کودک ارتودنسی [دخترانه] و پسرانه با قیمت ارزان

پستانک کودک یکی از راه های کم هزینه برای سرگرم کردن نوزاد است. جنین ها حتی زمانی که در شکم مادر هستند انگشتان خود را می مکند. به خصوص زمانی که مثلاً از والدین خود جدا شده اند یا در مکان های عمومی یا در میان غریبه ها هستند، مکیدن انگشت یا پستانک به آرامش آنها کمک می کند. مکیدن انگشت یا پستانک کودک را آرام می کند و کمک می کند راحت تر بخوابد.

اکثر کودکان در سنین 2 تا 4 سالگی مکیدن پستانک یا انگشت را متوقف می‌کنند که از آسیب به دندان‌ها و فک‌ها جلوگیری می‌کند، اما برخی کودکان تا مدت زیادی پستانک می خورند که این کار باعث می شود دندان ها مرتب در نیایند و باعث بیرون زدگی دندان های جلو می شود. مکیدن پستانک، آسیبی به دندان های شیری نمی زند، ولی اگر تا رویش دندان های دائمی این کار ادامه پیدا کند، نظم دندان ها را بهم می ریزد.

پستانک کودک ارتودنسی چیست ؟

در گذشته پستونک ها بسیار ساده بودند و فقط برای این بودند که کودک سرگرم شود و مشغول باشد، اما شرکت های تولید کننده وسایل ارتودنسی دندان، امروزه پستانک های ارتودنسی تولید کرده اند که از مشکلات فک و دندان جلوگیری می شود.

پستونک ارتودنسی با مدل های ساده، متفاوت است و به گونه ای ساخته شده که به ساختارهای فک، دهان و دندان آسیب کمتری وارد می کند. اگر پستانک ارتودنسی را از نزدیک ببینید، متوجه می شوید که تقریبا شبیه به نوک سینه مادر ساخته شده.

وقتی کودک از پستانک ارتودنسی استفاده کند، فشار اضافی روی لثه ها و دندان هایی شیری در حال رشد او وارد نمی شود، که این موضوع خیلی مهم است. در مورد پستانک تحقیقات زیادی شده است. کودکانی که پستانک ارتودنسی دارند، مشکلات مال اکلوژنی مثل اپن‌ بایت و اوربایت کمتر از کودکان دیگر در آن ها اتفاق می افتد.

پستانک وی کر مدل 992

استفاده از پستونک ارتودنسی چه مزایایی دارد ؟

کودکانی که پستانک ارتودنسی می مکند، سندرم مرگ ناگهانی در آن ها به وجود نمی آید. باعث کمک بهبود و کاهش ریفلاکس نوزادان و مشکلات گوارشی آن ها می شود. همچنین نوزادانی که در ابتدا به سختی وزن می گیرند، با این پستانک این مشکل برطرف می شود. آرام کردن نوزاد با پستانک ارتودنسی، بهتر از پستانک های قدیمی است.

مواد به کار رفته در آنها برای نوزاد مضر نیست. اگر مجبور هستید با هواپیما سفر کنید، بهتر است از پستانک ارتودنسی استفاده کنید.

معایب استفاده از پستانک ارتودنسی چیست ؟

اگر در سن مناسب به نوزاد خود پستانک ارتودنسی بدهید، برای مادر مشکلاتی ایجاد می شود. به طور معمول برای تسلط بر شیردهی و مکیدن، کودک باید مدتی از شیر مادر تغذیه شود. اما اگر خیلی زود به او پستانک بدهید، کودک در گرفتن سینه با مشکل مواجه خواهد شد، که عواقبی برای مادر به همراه خواهد داشت از جمله :  نوک سینه مادر دردناک می شود ، نوزاد در خوردن شیر عجله می کند، احتمالاً مجاری شیر بسته می شود و باعث ورم سینه می شود !

همچنین باعث :

  • اختلال احتمالی در چرخه تامین شیر مادر
  • هنگامی که نوزاد سینه مادر را می مکد، فرآیند تولید شیر، به دستور مغز افزایش می یابد. اگر نوزاد به دلیل خوردن پستانک ارتودنسی، کمتر مک به سینه بزند، میزان شیر نیز، کاهش می یابد.
  • ابتلا به عفونت در هر دو گوش، کاهش می یابد.
  • در ساعات و عادات شیردهی نوزاد اختلال ایجاد می شود.
  • کودکان به پستانک بیش از حد وابسته می شود.

در لیست زیر انواع مختلف پستانک نوزاد در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارد. برحسب سلیقه می توانید از میان پرفروش ترین گزینه های زیر، بهترین مدل پستانک را بررسی ، انتخاب و خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.