لیسته

خرید 44 مدل بهترین مارک پانچو کوهنوردی ضد آب و [باکیفیت] با قیمت ارزان

پانچو، یک راه حل عالی برای محافظت از بدن و تجهیزات مرتبط در کوه، هنگام باران است. هنگام پیاده روی یا کوهنوردی، ممکن است باران ببارد یا هوا سرد شود. به همین دلیل، با پوشیدن پانچو می توانید بدن و تجهیزات خود را از نفوذ آب و سرما محافظت کنید. اما یک پانچو، مانند یک لباس معمولی نیست، که شما فقط بخواهید بر اساس شکل ظاهری آن، مدل مناسبی را انتخاب کنید، اما برای اینکه خرید خوبی را تجربه کنید، باید مواردی را در نظر بگیرید.

پانچو کوهنوردی چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟

کوهنوردان، هنگامی که يك پانچو خريداری می كنند، می توانند تجربه ی کوهنوردی بهتری داشته باشند. پانچو به کوهوردان کمک می کند، که اگر باران ببارد و یا هوا سرد شود، وسایل و تجهیزات و خودشان خیس نشوند. به این ترتیب، می توانید کوهنوردی و پیاده روی را بدون نگرانی انجام دهید.

در کوهنوردی یک نکته مهم وجود دارد، که به آن مثلث مرگ می گویند. سه رئوس این مثلث، عبارتند از: سرما، رطوبت و باد. به این ترتیب كه اگر کوهنورد، در طول مسیر، به دلیل باران خیس شود و هوا سرد باشد و همزمان باد شروع به وزیدن کند، احتمال کاهش دمای بدن و یخ زدگی بدن خیلی زیاد است. به گونه ای که حتی مرگ یک کوهنورد نیز، در این شرایط ممکن است اتفاق بیفتد. اما پانچو احتمال وقوع این حادثه را کم می کند

در خرید یک پانچوی مناسب چه مواردی را رعایت کنیم ؟

در انتخاب پانچو نکاتی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید، که در زیر، به آنها خواهیم پرداخت.

در هنگام خريد باید اطمینان حاصل کنید، که پانچو به اندازه کافی گشاد و راحت باشد، تا هوا به راحتی داخل آن جریان داشته باشد. در غیر این صورت، باعث تعریق، سوختن بدن و همچنين اذيت شدن كوهنورد می شود. البته به یاد داشته باشید که اگر پانچو خیلی گشاد باشد، دست و پاگیر است و حرکت کوهنورد را مختل می کند.

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین لوازمی که در طراحی برخی از مدل های پانچو باید مد نظر داشته باشید، امکان قرار دادن کوله پشتی در پشت لباس است. به صورتی که در پشت این لباس، یک چسب است که می توان آن را باز کرد و کوله را در آن جا داد. همچنین مدل های مختلفی وجود دارد، که یکی از آن ها زیپ دار است، که می توانید هر زمان که می خواهید، زیپ را باز کنید. در نتیجه، باعث جریان هوای تازه به داخل پانچو می شود.

جنس پانچو باید ضخامت مناسبی داشته باشد، و طوری باشد که خیس نشود و ضد آب باشد. بهترین جنس برای پانچو، پلی استر است. البته باز هم یادآوری می کنیم که همه این عوامل، باید تعادل داشته باشند. به عنوان مثال، ضخامت پارچه، خیلی زیاد نباشد و در حد معمول باشد، که باعث ایجاد گرما و در نتیجه تعریق کوهنورد شود.

نکات مهم و ضروری در خرید پانچو

نکته خیلی مهم در خرید پانچو، وزن آن است، که باید به آن دقت کنید. که موجب اذیت کوهنورد نشود، و بتواند به راه خود، به راحتی ادامه دهد. اگر می خواهید پانچو را برای خانم ها بخرید، دقت زیادی به رنگ و طرح آن، داشته باشيد

کلاه پانچو باید انعطاف پذیری بالایی داشته باشد، و با هر سایزی قابل استفاده باشد. همچنین مراقب باشید مدلی را بخرید، که روی سر شما بلغزد و حرکت نکند.

انواع پانجو کوهنوردی باکیفیت، مردانه، زنانه، دخترانه و پسرانه در طرح ها و ابعاد گوناگون ،در لیست زیر موجود است. براساس نظر و سليقه خود می توانید، بهترین پانجو کوهستانی را از میان پرفروش ترین گزینه های زیر، خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.