لیسته

خرید 42 مدل هارنس ورزشی کوهنوردی و سنگنوردی [سبک] با قیمت ارزان

هارنس ورزشی (کمربند ایمنی) یه وسیله کاربردی در برخی ورزش ها از جمله کوهنوردی و سنگنوردی است. اگر به ارتفاع علاقه دارید و می خواهید دسترسی آسان به وسایل مورد نیاز خود داشته باشید، باید بگوییم که به یک مهار خوب یا همان هارنس نیاز دارید. هارنس ها به طور کلی 4 نوع دارند، که در ادامه برای شما توضیح داده ایم . پس برای آشنایی بیشتر با این وسیله تا آخر مقاله همراه ما باشید.

هارنس ورزشی چیست ؟

اگر به ارتفاع علاقه دارید و می خواهید دسترسی آسان به وسایل مورد نیاز خود داشته باشید، باید بگوییم که به یک مهار خوب یا همان هارنس نیاز دارید. این ابزار در کوهنوردی ، سنگنوردی و یخ نوردی و حتی صخره نوردی کاربردی است. این ابزار یک کمربند ایمنی برای شما در این ورزش های خطرناک است.

مدل ورزشی

طراحی این نوع هارنس در کمترین اندازه و وزن ممکن است. حلقه های ابزار کمتری نسبت به مدل های دیگر دارد. در ساختار فنی خود حلقه های حمایتی کمتری دارد. در حلقه های کمری و پایی، عمدتاً پدهای کمتری استفاده شده است.
اکثر این محصولات در پشت کمر خود حلقه haul ندارند. کمربند آن سگک اتوماتیک دارد و اساسا حلقه های دور پاها کمترین انعطاف ممکن را در تنظیم سایز دارند.

هارنس ایمنی سبک

هارنس ورزشی سنتی

یک هارنس سنتی، همان چیزی است که شما احتیاج دارید. این نوع هارنس ها عموما حلقه ابزار بیشتری نسبت به مدل های ورزشی دارند. بند های کمری و پاهای پد دار دارند. حلقه دور پای آن ها به راحتی قابل تنظیم است. اکثر آن ها یک حلقه haul در پشت کمر خود دارند. دستی یا خودکار بودن سگک کمربند، به انتخاب شما بستگی دارد.

مدل یخ نوردی

هر چیزی که در مورد یک هارنس سنتی گفتیم، در مورد هارنس یخ نوردی نیز صادق است. شاید تنها تفاوت این دو هارنس این باشد که مدل های یخ نوردی رطوبت را جذب نمی کنند، که کاملا طبیعی و منطقی است! این نوع محصول به دلیل وجود لباس بیشتر، پد های کمتری در ساختار خود دارد. اینکه هارنس یخ نوردی شما حلقه haul داشته باشد یا نداشته باشد، به انتخاب شما بستگی دارد.

مدل کوهنوردی

به این نوع هارنس ها، مدل آلپی می گویند. امکان استفاده از آن ها، در هر چهار فصل سال وجود دارد. هنگام تولید، سعی می کنند وزن کمی داشته باشند و به ندرت از پد در ساختار آن ها استفاده می شود. اندازه آن در قسمت کمر و هم در قسمت دور پا، به راحتی قابل تنظیم است.

در هنگام خرید هارنس به چه نکاتی توجه کنیم ؟

اولین نکته ای که در خرید هارنس باید در نظر بگیرید، نوع آن است. که در مطالب قبل راجع به آن ها صحبت کردیم. اکنون این شما هستید که باید مکان و سایر اطلاعات فنی را در نظر بگیرید و بعد بهترین مدل را انتخاب کنید. مورد بعدی که در انتخاب هارنس باید به آن توجه شود، اندازه ی قابل تنظیم است. به یاد داشته باشید که هارنس انتخابی شما، از نظر سایز باید یک سایز کوچکتر از شما و یک سایز بزرگتر از شما باشد تا بتوانید به خوبی آن را متناسب با سایز بدن خود تنظیم کنید.

فاکتور مهم بعدی که در انتخاب و خرید هارنس باید در نظر بگیرید، وزن کلی محصول و همچنین حداکثر وزن قابل تحمل آن است. هارنس باید سبک وزن باشد، اما باید باکیفیت و استاندارد باشد.

سکگ هارنس می تواند دستی یا اتوماتیک باشد، چه در ناحیه کمر و چه در دور پا. در واقع انتخاب در این زمینه بستگی به سلیقه و نظر خود شما دارد. اما به یاد داشته باشید که باید نحوه کار با هر یک از این سکگ ها را به خوبی یاد بگیرید.

وجود پد در هارنس ورزشی

اینکه هارنس ورزشی کمربند یا حلقه دور پا پد دار  داشته باشد، زمانی اهمیت پیدا می کند که برای مدت طولانی بین زمین و آسمان معلق باشید، در این صورت برای راحتی بیشتر بهتر است مدل پد دار انتخاب کنید.
بهتر است بدانید که مدل های پد دار، وزن بیشتری نسبت به مدل های بدون پد دارند.

هارنس ها انواع حلقه های اتصالی دارند، که برخی از آن ها به صورت دلخواه بر روی آن ها نصب می شوند و برخی از آن ها باید بر روی یک هارنس به صورت اجباری اجرا شوند. این حلقه ها عبارتند از: حلقه حمایت و فرود، حلقه پشت کمر و … .

قیمت هارنس ها به چه عواملی بستگی دارد ؟

تمامی نکات فوق از جمله برند و کیفیت ساخت، روی قیمت محصول تاثیر گذار است. اما به یاد داشته باشید که اندازه و سهولت استفاده از محصول و همچنین دسترسی مناسب به حلقه های متصل به آن، از جمله نکاتی است که در هنگام خرید باید در نظر بگیرید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.