لیسته

خرید 40 مدل بهترین میکروفون استودیویی حرفه ای و [پرفروش] با قیمت ارزان

میکروفون استودیویی، برای ضبط صدا مناسب است، که افراد حرفه ای برای ضبط صدای بی نقص از آن استفاده می کنند. اگر قصد خرید میکروفون برای استودیوی خود را دارید، در ابتدا انتخاب میکروفون مناسب برای استودیوی شما، قطعا دشوار خواهد بود. پیشنهاد می کنیم برخی نکات ساده و کاربردی را در رابطه با خرید این وسیله به خاطر داشته باشید.

میکروفون استودیویی چیست ؟

اگر کمی تجربه استودیویی داشته باشید، خواهید آموخت که یک میکروفون استودیویی خاص، برای ضبط صدای سازه های خاص، به خوبی کار می کند.برای خرید میکروفون مناسب برای استودیو، باید دقت کنید که به کدام نوع نیاز دارید؟ دینامیکی یا کاندنسر؟ با لیسته همراه باشید.

انواع میکروفون استودیویی در بازار کادم است ؟

در زیر، برخی از مهم ترین میکروفون های استودیویی آورده شده که عبارتند از:
1- میکروفون های استودیویی دینامیکی
2- میکروفون های استودیویی کاندنسر
3- میکروفون استودیویی روبان
4- میکروفون استودیویی USB
در ادامه می خواهیم در مورد هر یک از میکروفون ها توضیح دهیم.

میکروفون استودیویی

میکروفون دینامیکی چیست ؟

در یک میکروفون دینامیکی، از حرکت یک هادی در میدان مغناطیسی، سیگنال صوتی به وجود می آید. در بیشتر میکروفون های دینامیکی، در پاسخ به فشار صدا، یک دیافراگم بسیار نازک و سبک، حرکت می کند. حرکت دیافراگم، باعث حرکت یک سیم پیچ صوتی به صورت معلق در یک میدان مغناطیسی می شود و جریان الکتریکی کمی تولید می کند.

میکروفون های داینامیکی حساسیت کمتری نسبت به میکروفون های کاندنسر دارند. آن ها هم چنین قیمت کمتری دارند. علاوه بر این، این نوع میکروفون ها، مناسب برای ضبط نریشن، ساز دهل و گیتارهای برقی است.

میکروفون کاندنسر چیست ؟

برخلاف میکروفن های دینامیکی، میکروفون های کاندنسر نسبت به “سرعت” و تفاوت های ظریف امواج صوتی پاسخ می دهند. این سیستم مکانیکی ساده، تشکیل شده از یک دیافراگم رسانا است. این دیافراگم نزدیک به یک دیسک فلزی قرار می گیرد.

این ترتیب باعث ایجاد خازن می شود، که توسط یک منبع ولتاژ خارجی، یک باتری، منبع تغذیه اختصاصی و یا نیرو فانتوم بار الکتریکی به وجود می آید.
این دیافراگم، لرزش کمی در پاسخ به فشار صوت دارد، که باعث می شود در ظرفیت خازن و ولتاژ، تغییر ایجاد شود.
میکروفون های کاندنسر، در اشکال و اندازه های بسیار متنوعی در بازار موجود هستند، اما همه ی آن ها بر اساس اصولی که گفته شد کار می کنند.

میکروفون روبان چیست ؟

اولین میکروفون جهت دار موق تجاری، میکروفون های روبان بود که به طور گسترده در عصر رادیو استفاده می شد. در حال حاضر با تلاش شرکت های انگشت شماری مثل رویر، میکروفون های روبان دوباره وارد بازار شده اند. میکروفون های روبان، به حرکت یک عنصر کوچک معلق در یک میدان مغناطیسی قوی، با سرعت مولکول های هوا پاسخ می دهد. این همان چیزی است که باعث تحریک اکثر میکروفون ها می شود. در برنامه های استودیویی، این تفاوت عملکرد اهمیتی ندارد، اگرچه هنگام ضبط در فضای باز، در یک روزی که باد می وزد می تواند مهم باشد!

میکروفون استودیویی USB چیست ؟

میکروفون USB، پیشرفت جدیدی در فناوری میکروفون است، که تمام عناصر یک میکروفون سنتی را در خود جای داده است: سرپوش، دیافراگم و غیره. تفاوت این میکروفون با سایر میکروفون‌ ها ، این است که دو مدار اضافی دارد: یک onboard preamp و یک مبدل آنالوگ به دیجیتال (A / D). یک مبدل A/D ، تغییر دهنده ی خروجی میکروفون، از آنالوگ به دیجیتال است، بنابراین می توان آن را مستقیماً به کامپیوتر وصل کرد و با نرم افزار ضبط آن را خواند.

در لیست زیر انواع میکروفون در مدل ها و امکانات مختلف قرار دارد. برحسب نیاز می توانید از میان پرفروش ترین گزینه های زیر ، بهترین مدل را بررسی، انتخاب و خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.