لیسته

خرید 21 مدل بهترین میز سنتور چوبی و فلزی [کلاسیک] و ارزان قیمت

میز سنتور، برای نواختن آسان و راحت این ساز در شرایط بهتر به شما کمک ویژه ای می کند. اگر از عاشقان سنتور هستید، پیشنهاد میکنیم با یک میز خوب و مناسب به نواختن این ساز بپردازید.

چرا سنتور نوازی به یک میز مناسب نیاز دارد ؟

وضعیت مناسب بدن، نقش اساسی در نواختن آلات موسیقی دارد. عملاً نمی توان سنتور را بدون میز به خوبی و راحتی نواخت. در واقع ميز سنتور، یکی از ملزومات نواختن ساز است. شواهد نشان می دهد که این ساز ایرانی، اولین بار توسط فارابی ساخته شده است.

در تاریخ کشور ما مویزیسین ها، همواره برای موسیقی ارزش و احترام خاصی قائل هستند. ساز هایی مانند سنتور ، یکی از سازهای اساسی است. این ساز را روی میز سنتور قرار دهید، تا نوازنده بتواند ضمن تسلط کامل بر موسیقی، موسیقی دل نشيني را اجرا كند.

برای نواختن ساز به بهترین شکل، باید آرنج خود را به صورت 90 درجه تنظیم کنید. وضعیت نشستن نیز در هنگام نواختن ساز، بسیار مهم است. با این تفاسیر، اگر می خواهید یک میز حرفه ای بخرید، بهتر است ادامه این مقاله را بخوانید.

در خرید میز سنتور باکیفیت چه مواردی را رعایت کنیم ؟

اگر این مطلب را می خوانید، قطعاً سنتور خود را خریده اید یا حداقل آن را انتخاب و سفارش داده اید، حالا باید یک میز مناسب، برای سنتور خود بخرید. بنابراین باید بدانید که نواختن سنتور شرایطی دارد، که یکی از آنها میز مناسب است. حتی اگر یک نوازنده حرفه ای باشید، هرگز نمی توانید در بهترین حالت اجرا کنید، مگر اینکه شرایط مناسبی را داشته باشید. بنابراین اکنون تصمیم داریم برخی از ویژگی های مهم، برای خرید یک میز را ذکر کنیم.

ارتفاع میز را باید بر اساس صندلی که قرار است روی آن بنشینید، و همچنین با توجه به قد خود، انتخاب و تنظیم کنید. این بدان معنی است که شما باید بتوانید ارتفاع میز را تغییر دهید، تا بتوانید به راحتی زاویه 90 درجه ای را که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، تنظیم کنید. بنابراین، این ویژگی خیلی اهمیت ویژه ای دارد. میزهای فلزی معمولاً این ویژگی را دارند، اما ارتفاع میز های چوبی، معمولاً قابل تنظیم نیست.

نکات مهم و ضروری در خرید میز سنتور

بعضی از میزهایی که برای سنتور ساخته می شوند، معمولاً پایه نت روی آن ها وجود دارد. به این ترتیب، می توانید نت را روی آن قرار داده و شروع به نواختن کنید. البته اگر میز سنتور شما از چنین ویژگی برخوردار نیست، نگران نباشید. می توانید یک پایه نت را جداگانه، خریداری و استفاده کنید. معمولاً میزهای چوبی ارتفاع قابل تغییری ندارد و دارای پایه نت نیستند، اما در بیشتر مدل ها این پایه وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که پایه نت به گونه ای است که می توان، زاویه آن را با توجه به اندازه برگه ی نت تنظیم کرد.

سنتور یکی از ساز های قابل حمل است، و سازی مانند پیانو را نمی شود جا به جا کرد. بنابراین، این نکته را هنگام خرید میز در نظر بگیرید و مدلی را بخرید که قابل حمل باشد.

مدل های خوب و باکیفیت این میز عبارتند از: چاووش، موسوی، تاج، ماهان، پاسارگاد، خزان، رهاوی، ماه و قیصران که پیشنهاد میکنیم انتخاب و خرید خود را از بین این مدل ها و برند های باکیفیت انجام دهید.

انواع میز سنتور چوبی و فلزی شیک و باکیفیت در مدل های گوناگون، در لیست زیر موجود است. براساس سلیقه و قابلیت های مورد نیاز ،می توانید بهترین میز سنتور را از میان پرفروش ترین گزینه های زیر، خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.