خرید 49 مدل بهترین مسواک کودک نرم و عروسکی [فانتری] با قیمت ارزان

مسواک کودک ، برای بهداشت دهان کودک بسیار مفید و کاربردی است. می توان از آن برای افزایش سلامت دندان استفاده کرد. برخی نکات ساده و کاربردی در هنگام خرید این مسواک ها وجود دارد که پیشنهاد می کنیم در ادامه به آن ها توجه داشته باشید. در این مقاله برخی ویژگی ها و نکات خرید این نوع مسواک ها را با هم مرور می کنیم، در این صورت می توانید خرید بهتری داشته باشید، پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

مسواک کودک چیست؟ چه تفاوتی دارد ؟

مسواک کودک ، برای بهداشت دهان کودک بسیار مفید و کاربردی است. می توان از آن برای افزایش سلامت دندان استفاده کرد. مسواک زدن یکی از عادات بسیار خوبی است، که آموزش آن از دوران کودکی باید انجام شود، در نتیجه کودک به مسواک زدن عادت می کند. بنابراین شما باید یک مسواک مناسب و جذاب برای کودک بخرید، تا به مسواک زدن تشویق شود.

مسواک کودک هایدنت

در هنگام خرید مسواک کودک به چه مواردی توجه کنیم ؟

نکته ی مهمی که هنگام خرید مسواک باید در نظر بگیرید، ظاهر جذاب و زیبای مسواک است. برای این منظور می توانید از مسواک هایی که در قالب شخصیت های کارتونی شاد و جذاب، طراحی شده اند، یا هر طرح دیگری که کودک را برای استفاده از مسواک جذب می کند، استفاده کنید.

نوع مسواک مورد استفاده، از دیگر مواردی است که در انتخاب مسواک باید به آن توجه کرد. مسواک های معمولی برای کودکان گزینه بهتری نسبت به مسواک های برقی و اتوماتیک هستند. زیرا مسواک برقی صدا و لرزشی دارد، که باعث ترس کودکان می شود.

مسواک بهتر است از موادی مانند سیلیکون یا پلاستیک نرم ساخته شود، زیرا این مواد به دلیل جنس خوب از ایجاد زخم بر روی لثه آن ها شما جلوگیری می کنند.

توجه به شکل و اندازه دسته مسواک

هنگام خرید مسواک برای کودکان این موضوع را در نظر بگیرید، که دسته آن متناسب با دست بچه ها باشد و به راحتی در دست آن ها جا شود. مسواک باید از موادی ساخته شود که ضرری برای آن ها نداشته باشد و به گونه ای طراحی شده باشد که بچه جذب مسواک شود و به این کار تشویق شود، یعنی بهتر است مسواک طراحی کارتونی و شاد داشته باشد.

توجه به قسمت موئی مسواک

نکته ی مهم دیگر که هنگام خرید مسواک باید در نظر بگیرید، برس یا قسمت مویی مسواک است، مسواک استاندار، برسی به عرض 1 سانتی متر و طول 3 سانتی متر دارد.

بسته به اندازه مسواک، تعداد کلاف های مسواک باید حدود 20 تا 40 عدد باشد.

بسته به نرمی و زبری موهای مسواک، 20 تا 40 رشته های نایلونی یا مویی در هر کلاف وجود دارد. اگر مسواک نرم باشد، این تعداد بیشتر می شود.

مسواک ها باید این قابلیت را داشته باشند که پلاک های میکروبی و بقایای مواد غذایی را از بین دندان ها پاک کنند، یعنی قسمت موی آن ها به شکل 8 باشد، یعنی تقریبا شکل مثلثی داشته باشد. دقت کنید نوک مسواک تیز نباشد.

موهای مسواک چه میزان باید نرمی داشته باشد؟

مسواک کودکان باید نرم باشد، به خصوص تا زمانی که روش های صحیح مسواک زدن را هنوز به خوبی بلد نیستند. اگر مسواک نرم باشد، لثه ها و مینای دندان آسیب نمی بیند. کودکانی که به تازگی دندان درآورده اند، باید با مسواک های نرم مسواک بزنند، این موضوع خیلی مهم است، زیرا مسواک نرم، مناسب برای لثه های ضعیف است و به آن ها آسیب نمی رساند.

نکات مهم و ضروری در هنگام خرید مسواک کودک

هنگام خرید مسواک کودک ، مسواکی بخرید که کودک بتواند به راحتی از آن استفاده کند. اگر هدف از خرید مسواک کودک فقط برای بازی آن ها است، مسواک های انگشتی انتخاب خوبی هستند.

مدلی از مسواک کودک مناسب است که، موادی مانند فلوئورید و پارابن نداشته باشد، زیرا ممکن است باعث آسیب دیدن لثه های کودک شود. البته این ماده به عنوان یک ضد باکتری در بسیاری از خمیر دندان ها وجود دارد، اما اگر در مسواک کودک استفاده شود که هنوز دندان درنیاورده اند، مضر و حساسیت زا است.

نظرات کاربران

motanro

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.