لیسته

خرید 49 مدل بهترین لحاف روتختی یک و دونفره [شیک و فانتزی] با قیمت ارزان

لحاف روتختی یکی از ملافه هایی است که ممکن است بیشتر در خانه مادربزرگ خود ببینیم. زیرا، اکنون مردم از پتو بیشتر استفاده می کنند. اما لحاف گرمای بیشتری دارد، در برخی مناطقی که سرد است، خوابیدن بدون این پتو غیرممکن است. می خواهید لحاف روتختی بخرید، توصیه می کنیم ابتدا این مقاله را بخوانید.

با نزدیک شدن به زمستان و فصل سرما، دنبال یک روانداز مناسب می گردیم تا خواب راحتی داشته باشیم. به همین منظور پتو و لحاف روتختی تهیه می کنیم. در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این روانداز بخوانید.

چرا لحاف یکی از بهترین انتخاب ها برای خواب است ؟

لحاف پتویی است که افراد هنگام خواب استفاده می کنند. نکته مهم در مورد این پتو، این است که به دلیل اینکه از پنبه یا پشم این پتو را تولید می کنند، گرم تر از سایر پتو ها است. پنبه یا پشم، با پارچه ای به نام متقال پوشانده می شود. سپس با یک پارچه مخمل تزیینی، آن را زیبا می کنند.

لحاف با پتو تفاوت دارد، لحاف بیشتر در زمستان استفاده می شود. به نظر می رسد که این پتو برای اولین بار در اروپا در قرن 12 استفاده شده است. البته در آن زمان، ظاهرش با امروز متفاوت بود.

لحاف روتختی دو نفره

در خرید لحاف روتختی مناسب چه نکاتی را رعایت کنیم ؟

بهتر است بدانید نباید لحاف روتختی را با عجله و بدون توجه خریداری کنید. خواب مناسب، یکی از عوامل اصلی تأثیرگذار بر سلامت انسان است. برای اینکه بتوانیم خوب بخوابیم، به محصولات خواب با کیفیت بالا نیاز داریم.

قیمت می تواند یک عامل تاثیر گذار در خرید این محصول باشد، اما سایر نکات را نباید نادیده گرفت. به عنوان مثال، با توجه به منطقه آب و هوایی که در آن زندگی می کنید، باید محصولی متناسب با همان آب و هوا بخرید.

مورد دیگر توجه به طبع بدن است. برخی از افراد ممکن است سرمایی باشند و حتی در پاییز لحاف روی خود بکشند. از طرف دیگر، ممکن است برخی از افراد حتی در هنگام بارش برف، از پتو استفاده نکنند.

دقت کنید حتما برای لحاف خود یک روکش تهیه کنید، تا در صورت لزوم، با تعویض و شستشو، آن را تمیز نگه دارید.

نمونه از یک لحاف روتختی شیک و زیبا

 

بین پتو و لحاف کدام یک مناسب تر است ؟

ممکن است برخی تصور کنند که هیچ تفاوتی بین این دو نوع رو انداز وجود ندارد و می توان از هر دو برای گرم کردن خود استفاده کرد. اما اگر بیشتر به این دو محصول دقت کنیم، تفاوت هایی پیدا می کنیم.

پتو ارزان تر از لحاف است و انتخاب آن راحت تر است. روانداز ها در سایزهای یک نفره، دو نفره و کودک تولید شده اند. پتو معمولاً از مقدار کمی پشم، پلی استر و پنبه تولید می شود.

لحاف روتختی یک نفره ارزان قیمت

اما لحاف روتختی سنگین تر و رسمی تر است. همچنین می تواند از پتو شیک تر و زیباتر باشد. در مقایسه با پتو، طول عمر آن نیز بیشتر است. این روانداز از الیاف مصنوعی تولید می شود، بنابراین در مورد شستشوی آن نگران نباشید، خراب نمی شود. همچنین رویه ی آن را از جنس نخ یا کتان میدوزند، که همین مورد باعث ایجاد گرمای بیشتر می شود.

برای شستن این پتو بهتر است آن را به خشکشویی ببرید. اگر می خواهید خودتان آن را بشویید، از آب سرد با حداکثر دما 30 درجه استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از ماندن کف در آن، چندین بار آبکشی کنید. توجه داشته باشید که محل نگهداری این پتو مرطوب نباشد؛ زیرا در این صورت بافت آن آسیب می بیند.

انواع جدید لحاف روتختی شیک و زیبا، مخصوص استفاده تک نفره، دو نفره و حتی جهیزیه عروس، در مدل های خاص و متنوع، در لیست زیر موجود است. براساس سلیقه و بودجه ی مورد نظر، می توانید بهترین جنس و طرح لحاف را از بین مدل های زیر انتخاب کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.