لیسته

خرید 39 مدل لباس کار زنانه و مردانه باکیفیت و [حرفه ای] با قیمت ارزان

لباس کار برای برخی از صنایع و مشاغل سخت، یک وسیله ی مهم و ضروری است. این نوع پوشش، باعث ایمنی افراد می شود زیرا یک دست، بدن را از بالا تا پایین می پوشاند، گاهی لباس ها یک تکه و گاهی در دو لباس مجزا به شکل بلوز و شلوار هستند. در بسیاری از مشاغل، افراد اجازه کار بدون این لباس کار را ندارند. پیشنهاد می کنیم برخی نکات ساده و کاربردی را در رابطه با خرید این لباس ها به خاطر داشته باشید.

چرا باید از لباس کار مخصوص استفاده کنیم ؟

این لباس ها از الیاف طبیعی ساخته شده اند. البته مقدار مشخصی از الیاف مصنوعی نیز در تولید این پوشاک استفاده شده است. گاهی اوقات این لباس ها از الیاف شیمیایی تولید می شوند. نکته ی مهم این است، که در صورت استفاده ی بیشتر از الیاف طبیعی در تولید لباس کار، فرآیند تبادل حرارت به راحتی انجام می شود. البته اگر افراد در محیط سرد کار کنند، این لباس ها به گونه ای طراحی شده است که بدن را از رطوبت و سرما حفظ می کند.

لباس کار با جنس نسوز، ضد حریق و PVC ، برای مشاغل آتش نشانی و کوره آجر پزی مناسب است. در واقع برای محیط های گرم، از مقدار زیادی آلومینیوم در تولید لباس استفاده می کنند، که تا 90 درصد اشعه مادون قرمز را منعکس می کند.

بعضی لباس کار ها پیش بند محافظ دارند. اگر از این پیش بند ها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت استفاده می شود، باید از نایلون یا پلاستیک، ساخته شده باشند. اگر پیش بند را برای حفاظت از اشعه‌ی رادیواکتیو استفاده می کنید، باید لباس ها پوشش سربی داشته باشند.  از محصولات ساخته شده از پلی وینیل کلراید، برای جلوگیری از نفوذ مواد شیمیایی استفاده کنید. هم چنین اگر شغل شما جوشکاری است، پیش بند محافظ، باید چرمی باشد.

در هنگام خرید لباس کار چه نکاتی را رعایت کنیم ؟

در صورت استفاده از وسایل متحرک، استفاده از این پیشبند ممنوع است. مدل های جیب دار را انتخاب کنید، که ابزار و قطعات که دستتان است را در جیبتان بگذارید. همچنین هنگام کار با ماشین آلات باید از پیش بند دو تکه استفاده کنید. منظور پیش بندهایی است که بالاتنه از پایین تنه جدا هستند، زیرا اگر لباس به این وسایل گیر کند، راحت تر جدا می شود.

اگر سر و کار شما با شعله و آتش است، باید از پیش بندی استفاده کنید که تمام سینه را بپوشاند. اگر در شغل شما از اسید و مایعاتی که خاصیت خوردگی دارند، استفاده می کنید، لطفاً مطمئن شوید که پیش بند شما از لاستیک طبیعی یا مصنوعی ساخته شده است و تمام قفسه سینه را می پوشاند.

با رعایت این موارد، سعی کنید گزینه های با کیفیت، با دوام و مناسب را برای کار خود انتخاب کنید، تا بتوانید برای مدت طولانی در محیط کار از آن استفاده کنید.

چرا باید لباس ها را تمیز نگهداریم ؟

اگر می خواهید لباس کارتان عمر طولانی داشته باشد، باید سعی کنید آن را تمیز نگه دارید. پس برای اینکه لباس سالم و تمیز بماند، نحوه ی شستشوی لباس را در نظر بگیرید. موادی که برای تهیه لباس کار استفاده می شود، می تواند سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

به عنوان مثال، در برخی از کشورها مانند آمریکا از مواد سرطان زا مانند بنزیدین در طراحی لباس کار استفاده نمی شود. حیف که اکثر لباس های کار موجود در بازار، وارداتی است و در تولید آن ها، از این ماده استفاده کرده اند.

همچنین توصیه می شود لباس هایی که حاوی ترکیبی از آهن و کتان هستند، نپوشید. به این دلیل که این مواد، در تماس با مواد مصنوعی، بخاری آلرژی زا آزاد می کنند.

مجموعه ای از انواع لباس کار مناسب برای مشاغل مختلف، در لیست زیر موجود است، شما می توانید با توجه به نیاز خود، از میان پرفروش ترین گزینه های زیر ، بهترین مدل لباس را انتخاب و خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.