لیسته

خرید 49 مدل لامپ هالوژن سقفی و دیواری [شیک و مدرن] با قیمت ارزان

لامپ هالوژن مدل های مختلفی دارد، وظیفه آن تأمین كردن نور برای محیط است. از این طریق علاوه بر داشتن نور لازم، می تواند محيط را نيز زيباتر كند. لامپ های هالوژن بسیار جذاب و مدرن طراحی شده اند، که در دکوراسیون تأثیر مثبت دارند. اگرمی خواهید از این لامپ ها بخرید، توصیه می کنیم ابتدا مقاله زیر را بخوانید.

لامپ هالوژن چیست ؟ چه نقشی در زیبایی محیط دارد ؟

لامپ هالوژن یکی از عناصری است که جلوه های ویژه ای را در محیط ایجاد می کند. برای داشتن یک دکوراسیون زیبا باید تمام عناصر استفاده شده در محیط و حتی جزئیات را مد نظر بگیرید. به عنوان مثال، نور یکی از عناصر مهم در این زمینه است. نور نه تنها برای زندگی لازم است، بلکه در سلامتی نیز تأثیر بسزایی دارد. با توجه به این موارد، دکوراتورها سعی می کنند با کمک نورپردازی و استفاده از ابزار مناسب در این زمینه، اقدامات لازم را به بهترین شکل انجام دهند.

یکی از این اقدامات، استفاده از لامپ های مخصوص است، که هم کم مصرف هستند، هم جلوه ی زیبایی دارند. به این چراغ ها لامپ هالوژن گفته می شود.

لامپ هالوژن سقفی

نور خورشید تمام قسمت های خانه را روشن نمی کند. این امر خصوصاً در آپارتمان ها بیشتر صدق می کند. از آنجا که برای دیدن اشیا، به نور احتیاج داریم، باید از منابع نوری در خانه استفاده کنیم.

لامپ هالوژن علاوه بر ظاهر زیبا و قیمت مناسب، از نظر تامین نور نیز انتخاب خوبی است. به همین دلیل، این لامپ ها برای دکوراسیون در خانه ها و حتی ادارات بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. لامپ های هالوژن کمک می کنند، که فضای خانه مدرن و زیبا تر شود.

لامپ هالوژن از چه چیزی ساخته شده و چگونه کار می کند ؟

لامپ های ساده، رشته هایی به نام تنگستن دارند که می توانند نور ساطع کنند. اما در هالوژن، نور با کمک گاز هالوژن تولید می شود. هالوژن ها چرخه های شیمیایی را در این لامپ ها به وجود می آوردند. در نتیجه، به دلیل گرمای موجود، تنگستن تبخیر شده و دوباره روی سطح رشته قرار می گیرد.

این نوع لامپ ها با بخار تنگستن، در قسمت حباب لامپ ترکیب می شود. وقتی ترکیب به نقطه داغ لامپ رسید (یعنی روی رشته)، تجزیه می شود، تنگستن و هالوژن دوباره جدا می شوند. در نتیجه، تنگستن تبخیر شده توسط هالوژن، به سطح رشته برگردانده می شود.

هالوژن عاملی است که باعث گرم شدن سیم تنگستن می شود. هنگام تولید گرما، نور سفید در لامپ به وجود می آید.

لامپ هالوژن

انواع لامپ هالوژن در بازار کدام است ؟

لامپ های LED و SMD، انواع مختلفی از لامپ های هالوژن هستند که می توانید در بازار خریداری کنید. این لامپ ها انواع مختلفی دارند، که نوردهی هرکدام از آن ها متفاوت است. یکی از این مدل ها، لامپ‌ هالوژن LED است. نور تولید شده توسط این لامپ، به تعداد LED های استفاده شده در آن وابسته است. هرچه این LED ها و توان آن ها بیشتر باشد، میزان نور تولید شده نیز بیشتر است.

لامپ های هالوژن SMD یکی دیگر از لامپ های کم مصرف است، اما نور بیشتری تولید می کند. پایه IC این لامپ ها بسیار کوتاه است. این آی سی ها روی برد نصب می شوند، اما برد را سوراخ نمی کنند. وظیفه این قطعات ،توزیع نور مناسب در حین جریان برق است.

در این بخش، ما به چندین نوع لامپ هالوژن اشاره کردیم. در عین حال، مدل های ساخته شده از LED، نسبت به انواع دیگر پر مصرف ترند و اکنون بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین هنگام خرید به این موارد توجه ویژه داشته باشید.

لامپ های هالوژن علاوه بر صرفه جویی در انرژی، دارای طرح ها و زیبایی های متنوعی نیز هستند. با توجه به نیاز خود و تامین نور این لامپ ها، می توانید مدلی را بخورید که مناسب محیط شما باشد.

چگونه لامپ هالوژن را خودمان نصب کنیم ؟

نصب این لامپ ها کمی متفاوت تر از لامپ های معمولی است که در کمترین زمان ممکن در سقف نصب می کردید. پیشنهاد می کنیم ویدئوی زیر را ببینید تا با نحوه نصب این لامپ ها آشنا شوید.

انواع مدل های مختلف سقفی و دیواری این لامپ در طرح های ساده و رنگی و کیفیت های گوناگون در لیست زیر موجود است. بر اساس سلیقه و بودجه و مکان مورد نظر، می توانید بهترین و مناسب ترین لامپ را از میان مدل های زیر انتخاب کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.