لیسته

خرید 34 مدل فن کویل زمینی ، دیواری و سقفی [خانگی] و صنعتی با قیمت ارزان

فن کویل یک دستگاه کاربردی برای تسویه هوا و ورود جریان هوای پاک به محیط است که در مناطق آلوده و نزدیک به کارخانه و صنایع بسیار کاربردی است. پیشنهاد می کنیم نکات ساده و جالبی را در رابطه با خرید این دستگاه به خاطر داشته باشید.

فن کویل چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟

وقتی در شهرهای ایران، به دلایل مختلف جایی برای تنفس و استنشاق هوای پاک و سالم پیدا نمی‌شود، طبیعی است که مردم دستگاه‌های تصفیه و انتقال دهنده هوا خریداری می کنند. این دستگاه ها در فصول سرد سال حرارتی است و باد گرم تولید می کند و در روزهای گرم، سرما تولید می کند. این دستگاه فن کویل نام دارد. فن کویل همانطور که از نامش پیداست، شامل دو قسمت فن و کویل است. که فن، هوا را به داخل دستگاه می فرستد و کویل، آن هوا را به محیط بیرون(خانه، حل کار و …) میفرستد.

البته بهتر است بدانید که این مدل از دستگاه ها، فیلتر تصفیه کننده مطلوبی دارند، که وظیفه پاکسازی جریان هوا بر عهده آن هاست. برای خرید این دستگاه ابتدا باید انواع آن را بشناسید، پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید تا نکات مهمی در مورد فن کویل ها برای شما بگوییم. در این صورت می توانید خرید خوبی داشته باشید.

فن کویل خانگی گرین

انواع سیستم تهویه هوای فن کویل در بازار کدام است ؟

این دستگاه ها در انواع مدل های سقفی ، کانالی و زمینی در بازار وجود دارند که هر یک ویژگی ها و قابلیت هایی دارند که برای محیط های مختلفی استفاده می شوند.

مدل های سقفی: سیستم تهویه سقفی را فقط روی سقف های کاذب می توانید نصب کنید. این مدل از فن کویل ها را در هر نوع محیط مسکونی، تجاری و اداری می توانید استفاده کنید.

نصب آسان همراه با انتخاب توان های متفاوت این مدل های دستگاه، که از 200 CFM تا 1200 CFM است، بسیار راحت تر می شود. این مدل ها یک ویژگی مهم دارند که آن، امکان تنظیم زاویه دریچه است، که انتخاب آن بر اساس سلیقه و نظر خودتان است.

مدل های زمینی: همانطور که از نام آن پیداست، این دستگاه ها روی زمین نصب می شوند. سپس هوای آلوده را از دریچه پایینی خود عبور می دهند و هوای پاک با دمای مطلوب، از دریچه ای که در بالای دستگاه قرار دارد، خارج می شود. این مدل از این دستگاه ها برای انواع مکان های آموزشی، درمانی و اداری قابل استفاده می باشد. لازم به ذکر است که ظرفیت این دستگاه ها بین 200 تا 1000 CFM است.

مدل های کانالی: فن کویل کانالی، مثل کولر آبی بزرگ است که ظرفیتی بین 800 تا 2200 CFM دارد، که بیشتر برای ساختمان های چند طبقه و محیط هایی که در قسمت های مختلف کانال کشی دارند، مناسب است. این مدل ها، نسبت به دو مدل دیگر صدای بسیار بالاتری دارند. در انتخاب دستگاه باید وسعت فضا را در نظر بگیرید.

در هنگام انتخاب و خرید فن کویل چه نکاتی را رعایت کنیم ؟

اولین نکته ای که هنگام خرید فن کویل، باید در نظر بگیرید، مدل محصول است. که در قسمت قبل در مورد نوع دستگاه ها توضیح دادیم. در مرحله اول، انتخاب فن کویل باید بر اساس نوع دستگاه و تناسب با مکان، موقعیت مکانی و وسعت مکان باشد.

نکته دوم که هنگام خرید فن کویل باید در نظر بگیرید، اندازه فن کویل است. که باید متناسب با ابعاد فضایی باشد، که برای نصب و قرار دادن آن در نظر گرفته اید. این نوع محصولات، باید در جای خلوتی قرار داده شوند، که اطرافشان خالی باشد، تا بتوانند هوا را به خوبی تهویه و فیلتر کنند. بنابراین ابتدا باید محل آن را در هر نوع محیط مسکونی، تجاری و اداری مشخص کنید و سپس دستگاه را بخرید.

موضوع از نظر حجم کاری، تا حدودی تخصصی می شود. زیرا باید بار گرمایشی یا سرمایشی مناسب هر فضا را، متناسب با هر متر مربع در نظر بگیرید، تا بدانید دستگاه شما چقدر باید کار کند. اگر دستگاه را برای یک مجتمع چند طبقه می خواهید، ابتدا باید تعداد طبقات و فاصله ی آن ها را بدانید، سپس بر اساس این موارد دستگاهی بخرید.

قدرت موتور دستگاه

نکته ی مهم بعدی هنگام انتخاب و خرید این دستگاه، میزان قدرت موتور می باشد. که در این زمینه باید وسعت فضا را در نظر بگیرید و ببینید فاصله سقف تا کف اتاق چقدر است. سپس در مورد خرید فن کویل با توان بالا یا پایین تصمیم بگیرید. قدرت موتور، روی قیمت دستگاه بسیار تاثیر گذار است. البته مدل هایی که توان بالاتر دارند، مصرف انرژی بیشتری نیز دارند. بنابر این به نکته توجه کافی را داشته باشید.

 

خرید مدل های کم سر و صدا

اگر می خواهید از فن کویل های کانالی استفاده کنید، که صدا مد نظر ما نیست، اما اگر می خواهید فن کویل نزدیک به جایی که هستید، مثلا روی سقف بالای سرتان قرار گیرد، باید حجم صدای آن را هنگامی که روشن است در نظر بگیرید. سپس دستگاه را بخرید.

برای این منظور به یاد داشته باشید که فن کویل ها از نظر طراحی بدنه، به دو دسته تقسیم می شوند: مدل یکپارچه و مدل چند تکه. صدای مدل های یکپارچه، نسبت به مدل چند تکه بسیار کمتر است. در لیست زیر انواع دستگاه فن کویل زمینی ، کانالی و سقفی در مدل ها و قابلیت های متفاوت وجود دارد. برحسب نیاز می توانید از میان پرفروش ترین گزینه های زیر، بهترین مدل سیستم تهویه هوا را بررسی، انتخاب و خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.