لیسته

خرید 39 مدل بهترین ضبط کننده صدا خبرنگاری [حرفه ای و باکیفیت] با قیمت ارزان

ضبط کننده صدا ، ابزاری نام آشنا و کاربردی به خصوص برای خبرنگاران، گویندگان و در کل کسانی است که با صدا سر و کار دارند. هنگام خرید این دستگاه همه کاره، باید به نکاتی مهم توجه کنید تا بتوانید مدلی مناسب برای کار خود انتخاب و خریداری کنید. پیشنهاد میکنیم در ادامه با لیسته همراه باشید.

چرا به یک ضبط کننده صدای حرفه ای نیاز داریم ؟

بسیاری از اوقات، ما به یک ضبط کننده صدا نیاز داریم. در بعضی مواقع می خواهیم صدای یک شخص را ضبط کرده و بعدا از آن استفاده کنیم. به عنوان مثال، ممکن است بخواهیم صدای معلم را در کلاس ضبط کنیم. به همین دلیل، توجه به کیفیت صدا مهم است. در برخی از مشاغل مانند خبرنگاری به خصوص ورزشی و سیاسی، وکالت و … که گاهی حرف های مهمی رد و بدل می شود، ضبط صدا امری مهم و حیاتی است.

واضح است که در چنین مواردی ، ضبط کننده تلفن گزینه مناسبی نیست. به این ترتیب در صورت نیاز به این دستگاه حتما به نکات زیر برای خرید آن توجه کنید. اینجا است که بحث انتخاب یک وویس رکوردر حرفه ای مهم می شود.

در خرید ضبط کننده صدا چه مواردی را رعایت کنیم ؟

کیفیت صدا، بی چون و چرا مهمترین مسئله، هنگام خرید ضبط کننده صدا است. صدا باید کاملاً واضح و بدون نویز باشد، تا شما به راحتی بتوانید صدا های ضبط شده را بشنوید. کیفیت صدای ضبط کننده صدا، به نوع میکروفون بستگی دارد. میکروفون می تواند مونو یا استریو باشد.

مونو برای ضبط مکالمات دو طرفه است، اما از استریو برای ضبط صدا در محیط های کوچک استفاده می شود. البته ممکن است مدل های دیگری نیز وجود داشته باشد، که هر شخصی با توجه به زمینه کاری خود، باید ضبط کننده ای را بخرد که متناسب با شغلش باشد.

نکته ای که هنگام خرید باید مورد توجه قرار داد، وزن دستگاه است. ضبط صدا معمولاً به صورت دستی استفاده می شود. به همین دلیل هنگام خرید، دقت کنید وزن دستگاه کم باشد. در غیر این صورت، در صورت استفاده طولانی مدت از این دستگاه، در ناحیه دست، درد خواهید داشت.

به یاد داشته باشدکه هنگام خرید به درگاه های ارتباطی توجه کنید. این درگاه هایی است که برای اتصال سیستم های دیگر یا ابزارهای هوشمند استفاده می شود. زیرا شما باید بتوانید فایل های صوتی موجود در حافظه را، با دستگاه خود به دستگاه دیگری منتقل کنید.

برخی از ضبط کنندگان ویس، توانایی اتصال بی سیم به دستگاه دیگر را دارند. برخی از دستگاه های دیگر را می توان با استفاده از پورت USB به دستگاه های دیگر متصل کرد.

نکات مهم و ضروری در خرید ضبط کننده صدا

قبل از خرید ممکن است، ضبط کننده صدا را با حافظه کم خریداری کنید. اما شک نکنید که بعدا پشیمان خواهید شد. به همین دلیل سعی کنید یک ضبط کننده صدا با حافظه کافی خریداری کنید، تا بعداً با مشکل کمبود حافظه روبرو نشوید.

این دستگاه ها دارای دکمه های مختلفی هستند، که می توانند برای تنظیم کیفیت صدا، مورد استفاده قرار گیرند. همچنین می توانید ضبط را متوقف یا از سر بگیرید. این دکمه ها معمولاً برای تازه کارها، کمی دردسر ایجاد می کنند. به همین دلیل است که اگر مانیتور در این دستگاه نصب شود، روند ضبط صدا و کار با دستگاه را آسان می کند.

البته برخی از انواع این دستگاه، قابلیت افزایش حافظه را دارند. برخی از مدل های دیگر نیز، توانایی استفاده از حافظه جانبی را دارند. با این حال، حافظه دستگاه، یکی از مهمترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انواع دستگاه ضبط کننده ی صدا حرفه ای و پیشرفته در مدل های گوناگون، از برندهای باکیفیت مانند سونی، سامسونگ و تسکو در لیست زیر موجود است. بسته به نیاز و بودجه خود، می توانید بهترین ضبط کننده صدا را از گزینه های پرفروش زیر انتخاب کنید و بخرید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.