لیسته

خرید 49 مدل انواع سنتور نوازی شاد و بی کلام [بسیار باکیفیت] و ارزان قیمت

سنتور، یکی از آلات موسیقی اصیل ایرانی است که خرید آن، نیاز به توجه به برخی موارد دارد. علاوه بر مسائل فنی مانند تنظیم، باید ظاهر سنتور را نیز به دقت بررسی کنید. زیرا کیفیت ساخت و بدنه می تواند تا حد زیادی بر صدای تولید شده، تأثیر گذار باشد. در صورتی که قصد خرید این ساز بی نظیر را دارید، پیشنهاد میکنیم برخی نکات مهم را در رابطه با آن به خاطر داشته باشید.

سنتور چیست ؟ چگونه عمل می کند؟

سنتور یکی از مهمترین آلات موسیقی است، که صدای آن در میان علاقه مندان به موسیقی اصیل ایرانی، بسیار محبوب است. سنتور در میان جوانان نیز طرفداران زیادی دارد. اگر قصد خرید این ساز را دارید، باید به برخی از موارد توجه کرده و سپس ساز را خریداری کنید. این ساز به کمک چوب نواخته می شود.

در خرید یک سنتور مناسب چه مواردی را رعایت کنیم ؟

جنس بدنه‌ی این ساز، یکی از مهمترین مواردی است که هنگام خرید سنتور باید به آن دقت فرمایید. این مورد، به طور مستقیم بر طول عمر ساز شما تأثیر می گذارد. جنس ساز بر روی صدای تولید شده نیز تأثیر می گذارد. بهترین ماده ای که برای ساخت این ساز استفاده شده، چوب گردو راه‌ راست یا فردار است. بهتر است زمان خشک شدن چوب، طولانی باشد. به این دلیل که چوب برای ساخت، آماده تر و بهتر است.

نکته مهم دیگر در اینجا، این است که صدای خارج شده از سنتور، کاملاً یکنواخت و یک دست باشد. به این ترتیب، حتما با یک متخصص، خرید را انجام دهید. یا از یکی از آشنایان بخواهید تا شما را راهنمایی کند. هنگام خرید ساز، برای اینکه ببینید صدای سنتور یکنواخت است یا خیر، باید به صدای آن گوش دهید. توجه داشته باشید که اگر می خواهید ساز حرفه ای بخرید، چوب ساز نباید معرق یا کنده‌ کاری داشته باشد. به این دلیل که یک دست نبودن سطح ساز، می تواند بر صدای آن تأثیر بدی بگذارد.

نمونه ای از سنتور نوازی

ظاهر سنتور، به معنی نحوه‌ی پرداخت چوب و همچنین رنگ آن است. بهتر است رنگ چوب استفاده شده تیره باشد. مشخصات ظاهری شامل: نحوه اتصال سیم های ساز، شکل ظاهری آن و همچنین اتصال محکم اجزا به بدنه است. توجه داشته باشید که چوب باید به طور طبیعی تیره باشد. نه اینکه در طول رنگ رزی، رنگ آنها تغییر کرده باشد.

همچنین بهتر است یک میز سنتور مناسب برای این دستگاه خریداری کنید، که هم کار کردن با ساز راحت تر باشد، هم ساز خراب نشود.

نکات مهم و ضروری در خرید سنتورها

برای چک کردن کوک سنتور، باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید که، کوک ساز را، به هم بزند و مجددا آن را تنظیم کند. زیرا این یک نکته ی کاملا فنی است. با این روش می توانید بفهمید که این ساز می تواند به خوبی کوک را حفظ کند یا خیر.

از دیگر مواردی که هنگام خرید سنتور باید در نظر گرفت، جنس سیم و نحوه‌ی اتصال آن‌ ها به سیم ‌گیر است. دو نوع سیم بر روی این ساز وجود دارد. باید توجه داشته باشید که این سیم ها از مواد و کیفیت خوبی برخوردار هستند. همچنین، داشتن چگالی یکسان، می تواند صدای صاف و یک دست تولید کند. این چگالی باعث می شود تا کوک ساز، به درستی حفظ شود.

گفتیم که سنتور خوب، باید از یک سطح بسیار ساده و بدون کنده کاری ساخته شده باشد. همچنین، رنگ آن باید به طور طبیعی تیره باشد. نحوه نصب قطعات مختلف نیز، باید به مناسب ترین شکل باشد. روی بدنه ی ساز، نباید هیچ گودی وجود داشته باشد.

برای اینکه بتوانید به راحتی و بدون آسیب دیدن ساز را حمل و حمل کنید، باید از کیف مخصوص برای جا به جایی استفاده کنید.

انواع سنتور خوب و درجه یک برای افراد حرفه ای در مدل های گوناگون، در لیست زیر موجود است. حتی افراد تازه کار نیز، می توانند با این سنتور ها کار کنند. براساس نیاز و بودجه مورد نظر می توانید، بهترین سنتور را از میان پرفروش ترین مدل های زیر، خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.