راهنمای خرید شیردوش برقی

خرید 48 مدل زونکن اداری ایستاده پلاستیکی و مقوایی [پرفروش] با قیمت ارزان

5/5 - (1 امتیاز)

زونکن اداری به شما این امکان را می دهد اسناد خود را مرتب و منظم نگهداری کنید. به این ترتیب هر زمان که لازم بود می توانید به راحتی به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید. زونکن ها ابعاد مختلفی دارند و از هر یک برای نگهداری کاغذهایی با اندازه های خاص استفاده می شود. پیشنهاد می کنیم برخی نکات مهم و ساده را در رابطه با خرید این محصول به خاطر داشته باشید.

زونکن اداری چیست ؟

زونکن اداری یک نوع كلاسور بزرگ است، که برای ذخیره ی انواع اسناد، مقالات و مدارک استفاده می شود. زونکن يک پوشه مقوایی محکم است، كه ممكن است چوبی يا فلزی هم باشد، که اندازه های مختلفی دارد. از هر اندازه، برای نگهداری کاغذهایی با ابعاد مختلف استفاده می شود. این دستگاه دارای گیره های فلزی است، که کاغذها و اسناد کاملاً در داخل زونکن محكم بسته شوند و از آن خارج نشوند.

زونکن اداری چگونه باعث نظم دهی به اسناد و برگه ها می شود ؟

روی جلد خارجی زونکن محلی برای برچسب است. به این ترتیب می توانید روی آن بنويسيد که هر زونکن برای چه اسنادی استفاده می شود. این بدان معنی است که شما می توانید طبقه بندی خود را به این صورت انجام دهید. می توانید با کمک زونکن اداری، نوع دیگری از طبقه بندی را انجام دهید. اساس این طبقه بندی رنگ ها است. به عنوان مثال، شما می توانید برای اسناد خرید از رنگ زرد و برای اسناد فروش از زونکن قرمز استفاده کنید. استفاده از چنین مکانیزمی، علاوه بر سازماندهی کار، جلوه های جذابی را در بایگانی شما ایجاد می کند.

زونکن اداری ایستاده

اما آیا می دانید چرا به اين وسيله زونکن گفته می شود؟ دلیل این امر نام مخترع آن است. اولین زونکن توسط فرد آلمانی به نام فردریک زونکن اختراع شد. مانند بسیاری دیگر از محصولات كه با نام مخترعينشان هستند، زونکن نیز از این قانون پیروی کرده است.

بنابراین برخلاف تصور عمومی، این کلمه لاتین یا فرانسوی نیست و فقط به نام یک شخص اشاره دارد. گفتیم که زونکن یک كلاسور ضخیم است، که برای بایگانی اسناد استفاده می شود. این زونکن ها اغلب از مقوای محكم ساخته می شوند. اما انواع فلزی و چوبی نیز وجود دارد و می توانيد آن ها را بخريد.

اندازه مناسب کاغذ برای استفاده در زونکن

اندازه های مختلف زونکن اداری مانند A4 یا A5 برای ذخیره کاغذهایی با همان سايز مناسب هستند. همچنین گیره های فلزی، که در زونكن ها باعث می شوند که کاغذها و اسناد کاملاً در جای خود قرار بگیرند و از زونكن بيرون نريزند. برای قرار دادن کاغذ در این زونکن ها، بايد كاغذ ها پانچ شوند.

با این کار سوراخ هایی در کنار کاغذ ایجاد می شود، که می توانید آن ها را در میله های زونکن قرار دهید. اگر نمی توانید اسناد را پانچ کنید، بايد كاغذ ها را در كاور بگذاريد، زيرا كنار های كاور پانچ شده است. كاور نایلونی بهترین گزینه برای چنین مواردی است.

این زونکن ها می توانند به طور متوسط ​​200 تا 600 برگ کاغذ نگه دارند. هنگام خرید زونکن اداری، باید مواردی مانند اندازه، جنس، ظرفیت، نوع حلقه ها، طرح و … را در نظر بگيريد. اگر شغل شما، روزانه با مقادیر زیادی از مدارک و اسناد سر و کار دارد، می توانید برای تنظیم امور و مرتب بودن كار خود، از زونكن استفاده كنيد.

خرید زونکن دست دوم از دیوار یا شيپور نیز می تواند یک گزینه مقرون به صرفه برای شما باشد و در هزینه های شما صرفه جویی کند.

یک ترفند ساده در کار با زونکن

 

انواع زونکن در بازار کدام است ؟

انواع زونكن ها عبارتند از: حلقه دایره ای، آرکی یا قوسی و حلقه نیم دایره. که می توانید متناسب با نیاز خود، یکی از آن ها را بخريد.

• زونکن با حلقه دایره ای: این مدل همان کلاسورهایی است که دارای حجم کمتری هستند.

• زونکن با حلقه آركی یا قوسی: ظرفیت این زونکن ها بیشتر از مدل قبلی است. ورق زدن برگه در اين زونكن، در مقایسه با کلاسورهای حلقه ای دایره ای سخت تر است.

• زونکن با حلقه نیم دایره (زونکن D شکل): این مدل از زونکن اداری می تواند حاوی تعداد زیادی اسناد باشد. البته افزودن برگه جدید یا حذف برگه های موجود در این مدل ها کمی سخت است.

انواع زونکن اداری جدید، در طرح های و رنگ های متنوع برای استفاده اداری، حسابداری، بنگاه های املاک و … در ليست زير موجود است. براساس سلیقه و نياز خود، می توانید بهترین و مناسب ترين زونكن را از میان مدل های زیر انتخاب کرده و تهيه كنيد.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید