لیسته

خرید 45 مدل بهترین روغن موتور خودرو ایرانی و [خارجی] با قیمت ارزان

روغن موتور مناسب از ملزومات موتور ماشین است. موتور، قلب تپنده یک ماشین می باشد. که قسمت هایی که به آن مربوط می شوند، از لحظه روشن شدن ماشین و مشتعل شدن، شروع به حرکت و تعامل با هم می کنند، به طوری که ماشین شما فقط بتواند چند سانتی متر جلو یا عقب برود. قطعاتی که در ساختار موتور به کار رفته، برای جلوگیری از اصطکاک به روغن احتیاج دارند، در این صورت اجزا موتور خراب نمی شود. پیشنهاد می کنیم برخی نکات ساده و کاربردی را در رابطه با خرید روغن موتور به خاطر داشته باشید.

انواع روغن موتور در بازار کدام است ؟

روغن های معدنی ، سنتتیک و نیمه سنتتیک انواع روغن موتور در بازار بر اساس روش ساخت هستند. هر کدام از این روغن ها مزایا و معایب خود را داشته و انواع موتور مناسب هستند. در هنگام خرید بهتر است به نوع روغن توجه کافی داشته باشید.

روغن موتور های معدنی

روغن‌ های موتور معدنی، روغن‌ هایی هستند که از نفت خام تولید می‌شوند و فقط قابلیت روان‌کاری برای جابجایی بهتر قطعات را دارند و به دلیل نداشتن مزایای دیگری که مناسب ساختار فنی خودروهای امروزی باشد، تقریباً از رده خارج شده اند و دیگر به راحتی در بازار پیدا نمی شود !

روغن موتور خودرو توتال

روغن های سنتتیک

روغن های سنتتیک، بهترین نوع روغن است. این روغن ها از روش های شیمیایی به وجود آمده اند. این روغن ها، اول برای موتورهای جت استفاده می شدند، اما بعداً متوجه شدند که برای عملکرد بهتر موتور دارای مزایایی هستند، به همین دلیل روی موتورهای خودرو نیز استفاده شدند.

این روغن ها ویژگی های زیادی دارند، که عبارتند از: طول عمر بالایی دارد، به کاهش مصرف سوخت کمک می کند، در برابر اکسیداسیون مقاومت ایده آلی دارند، برای محیط زیست غیر سمی هستند، از خوردگی جلوگیری می کنند و باعث می شود قطعات زنگ نزند.

روغن های نیمه سنتتیک

بین روغن های معدنی و سنتتیکی، روغن نیمه سنتتیک قرار دارد. این روغن ها نسبت به مدل های سنتتیکی ارزان تر هستند. اما قابلیت روغن سنتتیکی را ندارد، اما کیفیت بسیار بهتری نسبت به روغن های معدنی دارند.

وانت ها و خودروهای کلاس SUV برای عملکرد بهتر موتورهای خود، از این نوع روغن استفاده می کنند.

در هنگام خرید روغن موتور به چه نکاتی توجه کنیم ؟

اولین نکته ای که هنگام خرید روغن موتور باید در نظر بگیرید، نوع روغن است. ما در مطالب قبل در مورد انواع روغن صحبت کردیم. پس برای دانستن انواع روغن به مطالب بالا مراجعه کنید. در حال حاضر بهترین انواع روغن، آن هایی هستند که به روش های مصنوعی ساخته و فرآوری می شوند.

نکته دومی که هنگام خرید روغن باید در نظر بگیرید، حجم آن است. برای این منظور اگر فکر می کنید ماشین شما به روغن زیادی نیاز دارد، باید روغن هایی با حجم های بیشتر انتخاب کنید. بهتر است بدانید که خرید یک روغن 4 لیتری، از خرید دو روغن 2 لیتری، بهتر و به صرفه تر است.

برخی نکاتی ساده در خصوص روغن موتور که لازم است بدانید

اول از همه مراقب باشید که از روغن موتور به صورت ترکیبی در ماشین استفاده نکنید! سپس هر بار که ماشین را روشن می کنید و استارت می زنید، برای اینکه روغن بین قطعات جریان یابد، حداقل 20 تا 30 ثانیه صبر کنید. به این کار؛ گرم کردن خودرو می گویند.
هرگز خودسرانه به روغن خود؛ مواد افزودنی اضافه نکنید، اگر می خواهید اینگونه باشد، می توایند از روغن موتورهایی استفاده کنید که این مواد افزودنی را در ساختار شیمیایی خود دارند. هرگز از روغنی که بیش از سه سال است که تولید شده، استفاده نکنید.

دقت کنید که اگر روغن شما پس از استفاده سیاه نشد، به دلیل کیفیت بالا نیست، به دلیل این است که روغن قادر به جذب ذرات و آلودگی نیست، پس باید دقت کنید به موقع آن را عوض کنید. هنگام انتخاب روغن موتور، حتما شرایط دمایی محیط را در نظر بگیرید، که بدانید از چه روغنی استفاده کنید.

روغن موتور بهران پیشتاز ، اسپیدی ، موتوسل ، کاسترول ، پارس پایا ، بهتام ، کاسپین ، ایرانول ، الف ، اکو پلاس ، الموت ، ادینول ، پروتک ، پاسکال از مارک های مشهور و معتبر بازار هستند که پیشنهاد می کنیم انتخاب و خرید خود را از میان این برندها انجام دهید. در لیست زیر برخی از این مارک ها وجود داشته و می توانید مناسب ترین گزینه را برای خودرو خود انتخاب و خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.