راهنمای خرید شیردوش برقی

خرید 49 مدل بهترین دوربین شکاری قوی و [برد بلند] با قیمت ارزان

5/5 - (1 امتیاز)

دوربین شکاری یک وسیله جذاب و سرگرم کننده برای شکار است که باعث می شود مناطق دور دست و سوژه هایی که از شما دورتر هستند را در طبیعت و سفر از نزدیک مشاهده کنید. پیشنهاد می کنیم برخی نکات ساده و کاربردی را در رابطه با خرید این وسیله ضروری را به خاطر داشته باشید.

دوربین شکاری چیست؟ 

دوربین های دوچشمی، یکی از ضروریات تجهیزات شکار است و برای لذت بردن در طبیعت نیز از آن استفاده می کنند. شکارچیان با کمک این دوربین ها، شکار خود و همچنین جایی که شکار آنها می افتد، را می بینند. نیرو های پلیس و جاسوسی نیز به طور گسترده از این دوربین ها استفاده می کنند و با آن ، دور دست ها را می بینند.

کاربرد دوربین شکاری چیست ؟

یکی از ابزارهایی که در سفر و طبیعت گردی، کاربرد زیادی دارد، دوربین دوچشمی یا شکاری است. دوربین شکاری، نوعی دوربین دوچشمی است، که برای دیدن اشیای دور، می توان از آن استفاده کرد. بزرگنمایی اشیاء در این دوربین ها با لنز و منشور انجام می شود. میکروسکوپ، تلسکوپ و دوربین های شکاری، وجه مشترکی دارند که آن، داشتن لنز است، اما اشیاء در دوربین های دوچشمی، ایستاده و در تلسکوپ ها به صورت برعکس یا وارونه نشان داده می شوند. ویژگی های یک دوربین خوب عبارتند از: سرعت نور زیاد، وضوح بالا و ایجاد تصویر واقعی.

نمونه ای از یک دوربین شکاری حرفه ای

تفاوت دوربین‌ های شکاری

دوربین شکاری، در ظاهر و جنس با هم تفاوت دارند. در بعضی دوربین ها گاز نیتروژن وجود دارد، به همین دلیل ضد آب هستند و دارای وزن بیشتری می باشند. دوربین شکاری قیمت های مختلفی دارند، که بر اساس تفاوت‌هایی که درجنس و فلز استفاده‌شده دارند، اندازه و نوع منشور، نوع لنز، میزان قطر لنزها، مقدار بزرگنمایی، وسایل‌های جانبی و شرکت سازنده آن ها، تعیین می شود.

انواع دوربین های شکاری در بازار کدام است ؟

این دوربین ها در انواع تک چشمی و دوچشمی در بازار وجود دارند. این مدل ها با یکدیگر تفاوت هایی دارند و برحسب نیاز می توانید یکی از این نوع دوربین ها را انتخاب و خریداری کنید.

دوربین تک چشمی

مدل تک چشمی، محدود تر از دوربین های شکاری هستند و تک لنز دارند، پس شما باید یک چشم را ببندید و با یک چشم در لنز نگاه کنید، تا تصویر را ببینید. این دوربین ها به دلیل کوچک بودن و وزن کمی که دارند، بین افراد محبوب است، بهتر است بدانید که دید و بزرگنمایی زیادی ندارند.

دوربین دوچشمی

رایج ترین مدل های این دوربین ها، دوربین های دوچشمی هستند، که دارای دو لنز برای بزرگنمایی و دیدن هستند. دوربین های دوچشمی نیز مدل های مختلفی دارند.

دوربین دوچشمی الیمپوس

نکات مهم هنگام و ضروری در خرید دوربین شکاری

دو عدد بر روی بدنه این دوربین ها نوشته شده است، یکی از اعداد نشان دهنده ی بزرگنمایی دوربین است و عدد دیگر نشان دهنده ی قطر لنز یا عدسی به میلیمتر است. به عنوان مثال، شماره 12 × 40 روی دوربین وجود دارد، شماره اول بزرگنمایی را نشان می دهد و شماره دوم قطر لنز به میلیمتر است. هنگام خرید به نکته توجه کنید.

نکته ی مهمی که هنگام خرید دوربین باید در نظر بگیرید، وزن دوربین است. اساسا دوربین های دوچشمی، ابعاد و وزن بسیار کمی دارند؛ اما گاهی اوقات ممکن است وزن بیشتری داشته باشند، که آن به دلیل استفاده از آن ها در زمینه های مختلف مانند مشاهده اجرام آسمانی است. اگر دوربین شما بیش از 1500 گرم بود، بهتر است از یک سه پایه محکم استفاده کنید.

خطای رنگی دوربین

دوربین دوچشمی، 2 نوع اپتیک دارند که شامل آپوکروماتیک و آکروماتیک می شود؛ نوع اول، خطای رنگی بسیار کم و کیفیت تصاویر بالایی دارد. نوع دوم؛ خطای رنگی در آن زیاد است، پس کیفیت تصویر خوبی ندارد. بهتر است بدانید که دوربین های دوچشمی نوع اول(آپوکروماتیک) نسبت به دوربین نوع دوم، قیمت بالاتری دارند.

میدان دید دوربین

نکته ی مهم دیگر که در خرید این دوربین ها باید در نظر بگیرید، میدان دید است، که بر حسب درجه بیان می شود. برخی از دوربین ها میدان دید ثابت دارند، و برخی دیگر از دوربین ها میدان دیدی دارند که قابلیت دوری و نزدیکی دارد، یعنی ثابت نیستند.

قیمت دوربین دوچشمی از لحاظ ویژگی و قابلیت های بسیاری، متفاوت است. شما باید دوربینی انتخاب کنید که بر اساس نیاز ها و سلیقه ی خودتان باشد.

بهترین مارک های دوربین شکاری در بازار

مارک های زایس ، asika ، auriol ، bushnell ، binoculars ، baigish ، breaker ، berkut ، bostron، braun ، burris،  bresee ، comet، canon از برندهای محبوب و شناخته شده در بازار هستند و پیشنهاد می کنیم انتخاب و خرید خود را از میان این مارک ها انجام دهید.

در لیست زیر انواع دوربین شکاری در مارک ها و امکانات مختلف وجود دارد. برحسب نیاز و بودجه مورد نظر می توانید از میان پرفروش ترین گزینه های زیر، بهترین مدل دوربین شکاری را بررسی، انتخاب و خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید