لیسته

خرید 43 مدل دمبل ثابت و متغیر معمولی و [چند ضلعی] با قیمت ارزان

دمبل ، بهترین ابزار برای افزایش قدرت بدنی و همچنین رسیدن به تناسب اندام زیبا به خصوص در قسمت بالا تنه است. ورزشکاران و ورزش دوستان، نسبت به سطح حرفه ای یا مبتدی که در آن قرار دارند، باید وزن تمرینی خود را انتخاب کنند. برای خرید دمبل باید چند نکته ریز اما مهم را در نظر بگیرید، تا هنگام خرید انتخاب درستی داشته باشید. زیرا در صورت انتخاب اشتباه آسیب های خفیف و شدیدی به عضلات شما وارد می شود. برای این منظور پیشنهاد می کنیم تا آخر مقاله با لیسته همراه باشید.

انواع مختلف دمبل در بازار کدام است ؟

وزنه ثابت: این نوع دمبل دارای وزنه های ثابت در دو طرف خود می باشد. این نوع مدل ها مناسب باشگاه است و برای خانه یا محل کار مناسب نیست. افراد می توانند این محصولات را در وزن 1 تا 100 کیلوگرم خریداری کنند.

مدل های ایروبیک: این محصول برای انجام حرکات ایروبیک در خانه یا باشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. وزن این محصولات 500 گرم تا 10 کیلوگرم است. در مدل های ایروبیک، هر وزنی، رنگ خاصی دارد، ایروبیک کاران های حرفه ای این وزن و رنگ ها را می دانند.

دمبل رکورد

وزنه متغیر : دسته سوم ، مدل هایی هستند که قابلیت تغییر وزن از دو طرف را دارند. خرید این مدل از محصولات به صورت جفت امکان پذیر نیست.

معمولا آن دسته از آقایان و خانم هایی که وقت رفتن به باشگاه ندارند، باید برای کار با دمبل، این مدل وزنه را انتخاب کنند و بعدا و به مرور زمان، وزنه های سنگین تر استفاده کنند و خود را به چالش بکشند و عضله سازی کنند.

در هنگام خرید دمبل به چه نکاتی توجه کنیم ؟

اولین نکته ای که هنگام خرید دمبل باید در نظر بگیرید، نوع آن است. حالا انتخاب نوع این وسیله به خودتان و مکانی که می خواهید از آن استفاده کنید، بستگی دارد. فقط به یاد داشته باشید که در ورزش های ایروبیک، دمبل ها نباید قابلیت تغییر وزنه داشته باشد و بیش از 10 کیلوگرم باشند.

نکته دوم که هنگام خرید این وسیله باید در نظر بگیرید، وزن آن است. در این راستا هر خریدار باید متناسب با توان بدنی خود، دمبل را انتخاب کند، تا بتواند به راحتی با آن کار کند. فقط توجه داشته باشید که دمبل هایی که وزن ثابتی دارند، نمی توانید وزنشان را تغییر دهید. این موضوع فقط برای مدل هایی است که قابلیت تغییر وزن دارند. مدل های متغیر در این ورزش بسیار محبوب هستند.

نوع و قطر دسته

نکته ی مهم بعدی که هنگام خرید دمبل باید در نظر بگیرید، نوع و قطر دسته دمبل است. در مورد نوع دسته باید بدانید که دسته محصول شما یا روکش دارد یا ندارد! اگر روکش داشته باشد، دارای فوایدی است که باعث شود دسته دمبل شما دیرتر خراب شود. همچنین روکش، در جلوگیری از خستگی و مشکلات دست ورزشکاران بسیار مفید است و از لیز خوردن دسته هنگام بلند کردن  این وسیله جلوگیری می کند.

از نظر قطر دسته، دقت کنید که قطر دسته متناسب با دست خودتان باشد. به یاد داشته باشید که کار با این محصولات ورزشی به صورت دستی است، به همین دلیل باید انگشتانتان را به خوبی دور میله محکم کنید تا بتوانید آن را به درستی بلند کنید.

چرا باید به جنس دمبل توجه داشته باشیم ؟

نکته ی مهم دیگری که هنگام خرید این وسیله باید در نظر بگیرید، جنس دمبل است. برای این منظور توصیه می کنیم ابتدا سطح محیط تمرینی خود را در نظر بگیرید. یعنی ابتدا کف خانه یا سالن بدنسازی را در نظر بگیرید و سپس جنس دمبل، که کرومی باشد یا پلاستیکی، را انتخاب کنید.

در لیست زیر انواع دمبل ثابت و متغییر با قابلیت تغییر وزنه ها به 3 ، 5 ، 15 کیلوگرم و هر وزنی که شما بخواهید وجود دارد. مدل های زیر در طرح های معمولی و چند ضلعی هستند. برحسب نیاز می توانید از میان مدل های زیر ، بهترین دمبل و وزنه ورزشی را انتخاب و خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.