لیسته

خرید 48 مدل خودنویس خطاطی شیک و [فانتزی] با قیمت ارزان

خودنویس یکی از مهمترین ابزارها برای هنر خطاطی و خوشنویسی است. خوشنویسی از قدیم همواره مورد توجه همگان بوده است، این موضوع بیشتر مورد توجه مردان است. این قابلیت یک توانایی دست یافتنی است، در این کار، هر نوع قلمی قابل استفاده است، اما اگر شما از خودنویس استفاده کنید، بهتر و زیباتر است. به همین منظور تصمیم داریم در این مقاله نکات و مدل هایی را به شما معرفی کنیم و بگوییم، تا خرید بهتری داشته باشید.

در هنگام خرید خودنویس چه نکاتی وجود دارد ؟

اولین نکته ای که هنگام خرید خودنویس باید در نظر بگیرید، سایز و وزن آنهاست. یعنی خودنویس را باید متناسب با سایز دستتان انتخاب کنید. چون اگر کوچکتر یا بزرگتر از دستان شما باشد، دیگر نمی توانید با آن خوش خط باشید، زیرا به خوبی در دست شما قرار نمی گیرد. مورد دوم، یعنی وزن نیز، در این زمینه بسیار مهم است. اگر قرار است از خودنویس فقط برای امضا استفاده کنید، که وزن مهم نیست، اما اگر قرار است در طول روز با آن زیاد بنویسید، باید خودنویسی بخرید که دارای وزن مناسبی باشد.

خودنویس خارجی یوروپن

نکته دومی هنگام خرید باید در نظر بگیرید، جنس خودنویس است. امروزه این وسیله ها جنس های متنوعی دارند، که عبارتند از: پلاستیکی، فلزی، چوبی، رزین، شیشه ای و… . بعضی از مدل ها هم، در ساختار بدنه، دارای سنگ های قیمتی و زینتی هستند. که در این صورت ظاهری بسیار شکیل و زیبا دارند.

توجه به قطر نوشتار

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که در انتخاب و خرید خودنویس باید در نظر گرفت، قطر نوشتاری خودکاری است که مد نظر شماست. در همین راستا تعدادی از شرکت ها، قطر نوشتاری خودنویس های خود را به عدد و برخی دیگر با واحدهای اندازه گیری متفاوت تعیین کرده اند. بهتر است با توجه به نوشتن چند جمله، مدل دلخواهتان را انتخاب کنید. بهتر است بدانید که قطر نوشتاری سه حالت کلی دارد، که عبارتند از: F (باریک) و M (متوسط) و B (پهن). به یاد داشته باشید که شما به عنوان یک خریدار باهوش، باید نوع نوشته ی خود را در نظر بگیرید، سپس مدل ایده آل خود را انتخاب کنید. مثلا قلم پهن هیچ وقت برای نویسنده و شاعر مناسب نیست!

امکان شارژ جوهر

موضوع بعدی در مورد تهیه یک خودنویس خوب و کارآمد، قابلیت شارژ مجدد جوهر آن است. برای این منظور، به یاد داشته باشید خودنویسی بخرید، که اولا جوهر آن در بازار وجود داشته باشد و ثانیاً دسترسی آسانی به آن داشته باشید. در مورد این موضوع، باید بدانید که جوهر برخی از خودنویس ها دستی و برخی دیگر کارتریج و تیوپی هستند. البته هنگام خرید در نظر داشته باشید که، قابلیت شارژ جوهری دارد یا خیر.

منظور از سطح مقطع ، فضای دست روی سطح بدنه است. سطح مقطع، توسط شرکت، به سه حالت کلی طراحی می شوند، که عبارتند از: دایره ای، سه گوش و یا شش ضلعی. در این زمینه، باید سه نوع سطح مقطع را امتحان کنید، با هر کدام که راحت تر بودید، آن خودنویس را برای خود انتخاب کنید.

انتخاب رنگ و طرح قلم خودنویس

رنگ و طرح ، به نظر و سلیقه ی خودتان بستگی دارد. معمولا اکثر مردم، به خودنویس هایی با رنگ های تیره و تزئین شده با سنگ ها و فلزات گرانبها و زینتی براق علاقه دارند. همچنین هنگام خرید به یاد داشته باشید، که قلم، طراحی ارگونومی داشته باشد، زیرا نوشتن با این گونه قلم ها راحت تر است. حتما به طرح قلم مورد نظر خود دقت کنید، تا در طولانی مدت از نوشتن با خودنویس خود خسته نشوید.

تمام موارد ذکر شده علاوه بر برند، در قیمت این محصول تاثیر گذار است. با این حال، انتخاب خودنویس بر اساس بودجه و سلیقه ی شما صورت می گیرد. بهتر است خرید خود را از برند و فروشگاه های معتبر بخرید. پرفروش ترین محصولات فانتزی و دخترانه از برندهای مختلف از جمله پارکر در لیست زیر وجود دارد.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.