لیسته

خرید 50 مدل بهترین توپ تنیس باکیفیت و [اصل] با قیمت ارزان

توپ تنیس مناسب از مهمترین لوازم برای انجام ورزش محبوب تنیس است. این توپ از توپ های فوتبال یا والیبال و سایر ورزش ها بسیار کوچکتر است، اما کوچکترین توپ نیست. کوچکترین توپ در ورزش ، توپ پینگ پنگ است. این توپ ها در مسابقات، رنگ زرد فلورسنت با نوار های سفید دارند. اما در بازی های تفریحی رنگ های متفاوتی دارند. این توپ با الیاف فیبری پوشش داده شده، که در این صورت در ویژگی های آیرودینامیکی آن ها تغییر ایجاد شده است. پیشنهاد می کنیم برخی نکات ساده و کاربردی را در رابطه با خرید این توپ ها به خاطر داشته باشید.

جنس توپ تنیس از چیست ؟

توپ های تنیس مدرن، ساخته شده از یک هسته لاستیک توخالی، تحت پوشش پشم یا پوسته نایلونی است، که به آن پرز می گویند. در بعضی موارد، پلاستیک های بازیافت PET برای پوشش نمدی توپ استفاده می شود. بنیاد تنیس بین المللی، قوانینی برای اندازه استاندارد، ترکیب و رنگ آمیزی توپ های تنیس رسمی اعلام می کنند. ITF سایز توپ ها را بین 2 1/2 تا 2 5/8 اینچ قطر و وزن آن ها را بین 2 تا 2 1/16 اونس اعلام کرده است. زرد روشن برای پوشش توپ تنیس برای مسابقات و بازی های رسمی، تعیین شده است.

توپ تنیس اصل

انواع توپ تنیس در بازار کدام است ؟

توپ های تنیس به دو صورت ساخته می شوند. بر این اساس ما دو نوع توپ داریم: توپ تنیس توخالی پرشده از هوا (Pressurized) و توپ تنیس توپُر با هسته جامد (Pressureless) که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

این توپ ها را معمولا از یک توپ لاستیکی با روکش نمدی پرزدار می سازند. اگر توپ از هوا پر شده باشد و توخالی باشد، به آن توپ توخالی پر از هوا می گویند. اگر جامد و توپر باشد و هوا داخل آن نباشد، به آن توپر می گویند. ویژگی های این دو توپ با هم تفاوت دارد.

توپ توخالی پر از هوا

این توپ ها سرعت و چرخش بالایی دارند و افراد حرفه ای در مسابقات از آن ها استفاده می کنند. در این توپ ها، هوا با فشار وارد می شود، که باعث می شود سرعت و چرخش بیشتری داشته باشد. با این حال، خاصیت پرش آن، سریعتر از توپ های جامد، ناپدید می شود و فقط دو هفته کارایی بالایی دارد.

این توپ روی خاک رس سرعت کمتری دارد (چون زمین و توپ، نرم هستند). آن ها همچنان به خوبی می چرخند، اما با جذب رطوبت، حجیم تر و سنگین تر می شوند. این توپ ها برای بازیکنانی مناسب است که به طور منظم و فشرده بازی می کنند.
توپ های توخالی، هم گران تر هستند هم از توپ های جامد، دوام کمتری دارند. یک پیشنهاد: سعی کنید 5 تا 15 دقیقه قبل از بازی، قوطی را باز کنید، به این صورت توپ ها نرم می شوند.

توپ توپُر با هسته جامد

دوام و جهش بالا

خاصیت پرش توپ های جامد به دلیل پوسته لاستیکی آنهاست، نه هوای داخل آن ها. این توپ ها با گذشت زمان، خاصیت پرش خود را از دست نمی دهند و حتی ممکن است به دلیل از بین رفتن پرزهای نمدی، خاصیت پرشی آن ها بیشتر شود. بسیاری از مردم این توپ ها را دوست دارند، زیرا دوام بیشتری دارد. با این حال بهتر است بدانید این توپ ها وزن سنگینی دارند، پس بازی با آن ها مشکل تر است.

برای هر نوع زمین بازی چه نوع توپ تنیس مناسب است؟

هنگام خرید توپ تنیس، باید زمینی که می خواهید در آن بازی کنید را در نظر بگیرید. بر این اساس ما دو نوع توپ داریم: توپ تنیس برای زمین‌ های سخت یا همان هارد کور و دیگری توپ تنیس برای زمین‌ های خاکی ! توپ های تنیس برای زمین های خاکی مانند خاک رس، به اسم رگولار دیوتی و توپ های تنیس برای زمین های سخت مانند آسفالت، به اسم اکسترا دیوتی است. توپ رگولار درای ضخامت کمتری است. به همین دلیل وقتی به زمین می خورد، جذب خاک و گل کمتری دارد. در حالی که نمد توپ اکسترا روی زمین سخت بهتر است. بنابراین باید برای بازی روی زمین نرم یا داخل سالن، توپ رگولار انتخاب کنید و برای بازی روی زمین سفت، توپ اکسترا را انتخاب کنید.

در لیست زیر انواع مختلف این توپ ها در طرح ها و مدل های مختلف برای بازی در زمین های هارد کور و خاک رس وجود دارد. برحسب نیاز می توانید از میان پرفروش ترین گزینه های زیر، بهترین مدل توپ تنیس را بررسی انتخاب و خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.