لیسته

خرید 46 مدل بهترین تنبک شاد حرفه ای و مبتدی [پرفروش] و ارزان قیمت

تنبک یکی از ساز های سنتی موسیقی است که، به دلیل سبک و حال شاد خود در حال حاضر طرفداران مخصوص خود را دارد. تنبک مدت ها است که یکی از، محبوب ترین ابزار های موجود بوده و هر شخصی از کار و نواختن با آن لذت می برد. خرید این وسیله نیز مانند سایر آلات موسیقی ، نیازمند رعایت برخی نکات مهم است که در ادامه به آن می پردازیم.

تنبک چیست؟ تاریخچه آن مربوط به کدام زمان است ؟

تنبک یکی از سازهای سنتی موسیقی است که، در حال حاضر طرفداران مخصوص خود را دارد. تنبک مدته است که یکی از، محبوب ترین ابزارهای موجود بوده و هر شخصی از کار کردن با آن لذت می برد. استفاده از تنبل به سال ها قبل از اسلام باز می گردد و به نظر می آید مناطق غربی ایران ، اولین جایی بود که این ساز جذاب در آن استفاده می شده است.

چگونه یک تنبک باکیفیت انتخاب و خریداری کنیم ؟

چند نکته برای خرید تنبک مناسب وجود دارد، از جمله:

مهمترین نکته ای که باید هنگام تهیه تنبک به خاطر بسپارید، انتخاب نوع محصول است. امروزه این ساز به دو صورت ترکه ای و چند تکه ای وجود دارد، که کار کردن با مدل ترکه ای ساده تر بوده و به افراد مبتدی نیز پیشنهاد می شود. هنگام کار با آن نوازنده می تواند به راحتی از نحوه اتصال تکه های ساز و حالت چندگانه ساز مطمئن شود.

مورد دیگری که هنگام تهیه تنبک باید مورد توجه قرار گیرد، جنس بدنه است. امروزه، بسیاری از تولیدکنندگان، این ساز محبوب را از انواع چوب ها تولید می کنند که معمولاً شامل توت، گردو، کاج و غیره است. به یاد داشته باشید که هنگام خرید تنبک، مواد و کیفیت چوب بسیار مهم است و رنگ آن از نظر روشن یا تیره بودن اهمیت چندانی نخواهد داشت.

به وزن مدلی که خریداری می کنید، توجه کنید

مورد دیگری که هنگام تهیه تنبک باید مورد توجه قرار گیرد، وزن محصول است. وزن ساز وقتی مهم خواهد بود که نوازنده بخواهد مدت زمان بیشتری از این ساز استفاده کند. البته انتخاب ساز با وزن سنگین به سلیقه ی نوازنده بستگی دارد.

نکات مهم و ضروری در خرید تنبک

گزینه مهم که بهتر است در خرید دقت کنید، تا تنبک مورد نظر از آن برخوردار باشد، وجود یک کیف برای حمل ساز است. تا آنجا که ممکن است سعی کنید تا سازی را خریداری کنید که یک کیف مخصوص جهت حمل و نگهداری ساز داشته باشد. این کیف نه تنها حمل و نقل را تسهیل می کند، بلکه از ساز شما در برابر عواملی که ممکن است به آن آسیب برساند نیز محافظت می کند.

همچنین نکته مهم دیگر در تهیه تنبک که باید مورد توجه قرار بگیرد، جنس پوست محصول است. بهتر است از پوست طبیعی مانند پوست شتر، گوسفند، بز و یا گوساله استفاده شود. تا آنجا که ممکن است سعی کنید چرم مصنوعی خریداری نکنید، به دلیل اینکه چرم، تأثیر زیادی در کیفیت صدای تولید شده دارد. هرچه ماده اولیه کمتر مصنوعی باشد، صدای تولید شده توسط آن زیبا تر خواهد بود.

قیمت خرید این ابزار، به موارد ذکر شده در این مقاله بستگی دارد. هنگام خرید این ساز بهتر است نکات و استانداردهای لازم را بررسی کنید. همچنین نام برند های سازنده این ساز شما را فریب ندهد.

انواع تنبک ها در لیست زیر برای نواختن موسیقی های جذاب ارائه شده است. بسته به نیاز خود می توانید بهترین مدل تنبک را از بین گزینه های پرفروش زیر، انتخاب و خریداری نمایید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.