لیسته

خرید 49 مدل بهترین کالیمبا آفریقایی فانتزی ، [پرفروش] و ارزان قیمت در بازار

کالیمبا یک ساز کوچک و جالب است که به آن پیانوی شستی نیز می گویند. آلات موسیقی ، متفاوت هستند و تنوع زیادی دارند. یکی از این سازها، کالیمبا نام دارد، که ریشه در شمال آفریقا دارد. هنگام خرید این ساز، باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید، تا بتوانید بهترین نوع این پیانوی شستی را بخريد. اگر قصد خرید این ساز کوچک را دارید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

کالیمبا چیست ؟ و مربوط به کدام منطقه است ؟

کالیمبا یک ساز باستانی است پیدایش و استفاده از آن به شمال آفریقا بر می گردد، اما اکنون محبوبیت آن فراتر از این قاره گسترش یافته، و طرفداران خاص خود را در سراسر جهان دارد. این ساز کوچک با افسانه های زیادی همراه است، که شنیدن آنها پر از لذت است. در ادامه می خواهیم نکاتی را در مورد این ساز یاد آور شویم.

در خرید کالیمبای مناسب چه مواردی را رعایت کنیم ؟

ابعاد محصول، مهمترین نکته ای است که هنگام خرید، باید آن را مد نظر قرار دهید. این ساز که به نام پیانوی شستی نیز معروف بوده، دارای طول 18 سانتی متر، عرض 13 سانتی متر و ارتفاع 3 سانتی متر است. امروزه این ساز در اندازه ها و طرح های متنوعی ساخته می شود، که به دلیل نواختن آسان و همچنین صدای خوب، مردم علاقه خاصی نسبت به آن دارند.

نکته مهم دیگر، که باید هنگام خرید کالیمبا مورد توجه قرار گیرد، توجه به وزن محصول است. ساز باید دارای وزنی در حدود 200 تا 300 گرم باشد. البته امروزه مدل هایی وجود دارد، که وزن آن ها کمتر یا بیشتر از مدل استاندارد است. به یاد داشته باشيد، برای اینکه بتوانید به خوبی ساز بزنید، باید ساز در دستتان به درستی قرار گیرد و جا شود. به همین دلیل، وزن یک عامل مهم و پر اهمیت است.

اما عامل مهم دیگری که هنگام خرید کالیمبا باید در نظر گرفت، جنس محصول است. برای ساخت و تولید سازهای تیغه ای، از چوب هايي مانند گردو و افرا، و فلز استفاده می شود. البته برخی از شرکت ها، تولید مدل های شیشه ای را نیز آغاز کرده اند. جنس بدنه این ساز، یکی از فاکتورهای مهمی است که می تواند قیمت آن را بسیار تحت تأثیر قرار دهد.

نمونه ای از یک اجرای زیبا با کالیمبا

نکات مهم و ضروری در خرید کالیمبا

هنگام خرید کالیمبا، اين ساز معمولاً با برچسب های رنگی همراه است. برای تسهیل روند نوازندگی، نوازنده باید این برچسب ها را روی تیغه بچسباند، تا بتواند از ساز خود بهتر استفاده کند. البته این برچسب ها را می توان جداگانه هم بخرید. اما بهتر است این برچسب ها، همراه ساز به شما فروخته شود.

بهتر است موقع خرید، تعداد تیغه های فلزی کالیمبا را در نظر بگیرید. بعضی از مدل ها فقط هفت تیغه دارند، و بعضی دیگر بیشتر از 7 تیغه. هرچه  تعداد تیغه بیشتر باشد، ساز به مهارت بیشتری نیاز دارد. اگر هنوز یک مبتدی هستید و به صورت پیشرفته نواختن بلد نیستید، بهتر است سازهایی بخرید، که تیغه های کمتری داشته باشد.

برای کوک کردن ساز کالیمبا، باید از چکش کوچک ساخته شده از فلز، استفاده کنید. با استفاده از ضربات ملایم به انتها و همچنین ابتدای تیغه ها، می توان آنها را کمی روی صفحه حرکت داد. به این ترتیب صدای ساز، زیر و بم می شود. اگر به ابتدای تیغه ها ضربه بزنید، صدای خروجی بم می شود، و اگر به انتهای تیغه ها ضربه بزنید، صدای خروجی زیر می شود.

انواع کالیمبا در مدل ها و اندازه های گوناگون، در لیست زیر موجود است. بسته به نیاز خود می توانید، بهترین کالیمبا را از بین گزینه های پرفروش زیر تهيه كنيد.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.