لیسته

خرید 41 بهترین مدل چادر کوهنوردی سبک و ضد آب [پرفروش] با قیمت ارزان

افرادی که به کوهنوردی می روند، چادر کوهنوردی، عصای کوهنوردی و پتو مسافرتی را به عنوان یکی از نیازهای اساسی خود، بايد همراه داشته باشند. اما بسته به اینکه در چه فصلی از سال قصد استفاده از این چادرها را دارید، باید نکاتی را از این راهنمای خرید لیسته بخاطر بسپارید.

چرا به یک چادر کوهنوردی مناسب نیاز داریم ؟

چادر کوهنوردی یکی از نياز های اساسی، برای دوست داران طبیعت است. این چادرها در وزن ها و قیمت های مختلف وجود دارند. بنابراین برای داشتن بهترین انتخاب، باید در خرید آن دقت کنید. علاوه بر این، چادر های کوهنوردی دارای طرح های متنوعی است. برخی از مدل ها ساده و برخی دیگر لوکس و جادار هستند. بنابراین لازم است با ویژگی های این مدل ها آشنا شوید، تا بتوانید محصولی را خریداری کنید که کاملاً نیاز شما را برآورده کند.

برای داشتن انتخاب بهتر، هنگام خرید چادر کوهنوردی، می توانید به موارد زیر توجه کنید:

• ظرفیت: ظرفیت، نشان دهنده فضای چادر و تعداد افراد است، که می توانند داخل آن چادر قرار بگیرند.

• فصل‌ بندی: برخی از چادرها برای فصول خاص طراحی شده اند، ولی بعضی چادر ها را می توان در همه فصول استفاده کرد.

• وزن: این مورد، در خرید این محصول اهمیت ویژه ای دارد.

• دوام: قطعاً برای شما مهم است که وقتی می خواهید از چادر کوهنوردی برای چندین سال استفاده کنید، باید دوام خوبی داشته باشد و محکم باشد.

در اینجا برخی از این ویژگی ها آورده شده است.

چادر های کوهنوردی گنجایش چه نفر را دارند ؟

بسته به ظرفیت، این چادرها را می توان از یک تا چهار نفره، تهیه کرد. از آنجا که حمل چادرهای سنگین مشکل است، سعی کنید چادری بخرید که فضای داخلی آن کوچک باشد. این چادر ها به صورت استاندارد نیست، و میزان فضای موجود برای هر شخص، مشخص و تعریف شده نیست. بنابراین، چادرهای کوهنوردی دو نفره، ممکن است ظرفیت های گوناگونی در مارک های مختلف داشته باشند.

این مدل ها به صورت فوق سبک شناخته می شوند، ابعاد بسیار کمی دارند. اگر بدن شما بزرگتر از حد متوسط ​​است و یا به فضای بیشتری در داخل چادر احتیاج دارید، در هنگام خرید چادر باید دقت کنید، که ظرفیت آن بیش از یک نفر، در گروه شما باشد.

یا می توانید مدل هایی را بخرید که از اندازه ی متوسط و استانداردی که دارند، پهن تر باشند. به طور کلی، با مقایسه اندازه چادرهای مختلف، می توانید آنچه را که می خواهید پیدا کنید.

نمونه چادر کوهنوردی دونفره 

 

کدام نوع چادر کوهنوردی برای تمام فصول مناسب است ؟

چادرهای سه یا چهار فصله، بهترین گزینه ای است که می توانید برای سفر به کوه خریداری کنید. معمولاً مدل های سه فصله، طرفداران بیشتری دارند. بیشتر کوهنوردان از نوع مدل سه فصله دارند. زیرا متناسب با کار آن هاست، پس در نتیجه طرفداران زیادی دارد.

این چادرها به گونه ای طراحی شده اند که علی رغم وزن کم، می توان از آنها در بهار، تابستان و پاییز استفاده کرد. چادر کوهنوردی سه فصله، اگر به درستی نصب شود، مقاومت خوبی در برابر باران شدید یا برف دارد. اما، در هنگام برف سنگین و باد شدید، گزینه مناسبی نیست.

انواع چادر کوهنوردی یک، دو، سه و چهارنفره، در مدل های ساده و کله گاوی گوناگون، در لیست زیر موجود است. براساس سلیقه و بودجه مورد نظر، می توانید از بین گزینه های زیر بهترین مدل را خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.