لیسته

خرید 46 مدل هود آشپزخانه ایرانی و خارجی کم صدا و [پرفروش] با قیمت ارزان

هود آشپزخانه یکی از ضروری ترین لوازم خانه و آشپزخانه است. یک زن خانه دار ایرانی، ممکن است ساعت های زیادی را در آشپزخانه صرف پخت و پز کند، پس در معرض انواع بو ها و میکروب ها قرار دارد. برای حل این مشکل باید یک هود با کیفیت انتخاب کنید، علاوه بر تمیزی هوا، آشپزخانه را نیز جذاب تر می کند. هود یکی از وسایل اولیه خانه است، که باید با دقت خریداری شود. هود ها مدل های متنوع، از برند های ایرانی و خارجی دارند. این محصول، در مقایسه با سایر لوازم خانگی، دچار تغییراتی شده است و امروزه به دلیل زیبایی و جذابیت، بیشتر خودنمایی می کند. هود چربی و گرد و غبار را از بین می برد، آشپزخانه را تمیز نگه می دارد و ارزش خانه شما را افزایش می دهد.

یک هود آشپزخانه مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشید ؟

مکش هودها بین 3 تا 4 حالت دارد، البته برخی برند ها، 8 حالت، شدت مکش دارد. وجود کلید تنظیم کننده ی دور موتور: – این کلید بر اساس دور موتور، 3 یا 4 حالت دارد. می توانید میزان قدرت مکش را بسته به میزان آلودگی تنظیم کنید. برخی از هودها دارای قابلیت کنترل از راه دور هستند، در این صورت شما می توانید در هر جایی از خانه هستید هود را روشن، خاموش، کم یا زیاد کنید و لامپ آن را روشن و خاموش کنید.

کاور خرطومی و فن مناسب

کاور نمای بیرونی هود شما را زیبا تر می کند و لوله و داخل آن را می پوشاند. فن جنسی پلاستیکی یا فلزی دارد، با چرخیدن آن ذرات چربی معلق به داخل هود می رود و از بالا به بیرون ساختمان هدایت می شوند. خرطومی از پلاستیک یا فلز ساخته شده است، و هوای آلوده را به خروجی می برد. مخزن روغن : این مخزن بر اساس مدل های مختلف هود، متفاوت هستند، جای آن در زیر فن است. روغن های موجود در هوا که در بدنه و فن جمع می شوند، به مخزن روغن می روند.

انواع هود ها در بازار کدام اند ؟

شومینه ای، به شکل قیف برعکس است و روی دیوار نصب می شود. از استیل یا ترکیب استیل و شیشه ساخته می شوند.

مورب، این نوع هود نیز روی دیوار نصب می شود، این مدل نیز از شیشه یا ترکیب شیشه و استیل ساخته شده، این مدل مدرن تر و زیباتر از مدل های دیگر است.

هودهای جزیره ای، جزیره ای همان هودهای شومینه ای است، اما به جای اینکه روی دیوار نصب شود، به سقف وصل می شوند. عموما زیبا و مجلل هستند.

هود آشپزخانه مورب

توکار، این نوع هود برای بالای گاز و داخل کابینت است، پس هود در آشپزخانه دیده نمی شود.

آسانسوری، این مدل هود نیز توکار است، دکمه ای برای بالا و پایین بردن هود وجود دارد، که با آن بالا و پایین می رود.

در هنگام خرید هود آشپزخانه به چه نکاتی توجه کنیم ؟

اگر می خواهید میزان صدای هود را متوجه شوید، دور اول و دوم معیار مناسبی است برای اینکه بفهمید صدای هود بلند است یا متعادل است. دقت کنید هنگام خرید هود، فن آن جنس فلزی داشته باشد. فن های پلاستیکی بعد از مدتی باعث ایجاد صدا می شوند. برخی از مدل ها دارای سنسور حساس به بو و دود هستند، یعنی هنگامی که هود، دود و بو را تشخیص می دهد، به صورت خودکار روشن می شود.

یک نکته مهم در نگهداری از هود آشپزخانه

سعی کنید هود انتخابی خود را، مناسب فضای آشپزخانه ی خود انتخاب کنید. هر چه هود، مکش بیشتری داشته باشد، صدای بلندتری دارد، پس میزان فضا با مکش هود باید در تناسب باشد، اینگونه در انرژی نیز صرفه جویی می شود، و هوای گرم در سرما و هوای سرد در گرما از هود خارج نمی شود. هنگام خرید هود، دقت کنید هود، اندازه ی اجاق گاز شما باشد و تمام آن را بپوشاند.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.